Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nyelvvizsga a diplomához -...

Nyelvvizsga a diplomához - más is van még ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

Nemsokára záróvizsgázom, január végén, de még nem teljesítettem minden nyelvvizsga követelményt. Ezzel kapcsolatban pedig számos aggály van bennem, írom a háttérsztorit.


Az én szakomhoz 2 különböző nyelvből is kell: 2db szakmai B2, amiből egy kiváltható általános C1-el. Angolból már régóta C1-es nyelvvizsgám van, egyetem alatti munkáknál nagyon gyakran használtam is, volt ahol teljesen ez volt a munkanyelv. Szóval nem arról van szó, hogy abszolút nem beszélek nyelvet. Ellenben nem biztos, hogy megkapom a diplomámat most tavasszal.


A második nyelvem az orosz, középiskolában is tanultam már, viszont ott kb egy A2 szintre jutottunk csak el, tehát az még messze van a B2-től. Egyetemen is felvettem nyelvi kurzust oroszból, de ott is inkább a nyelvtanozás ment, egy kis szakmai szókinccsel.


Aki benne van a szakmai nyelvvizsgás világban, tudja hogy ezeket nem szervezik túl gyakran. Illetve nekem a tervem az volt már egyetem eleje óta, hogy kb 6. félév után, tavasszal vagy nyáron nekifutok, addigra felkészülök rá.

A vírushelyzet viszont nekem is keresztbe tett teljesen: alig találtam gyakorlati helyet, online oktatásban meg nagyon le voltunk terhelve, mindezek mellett még ott volt a nyelvvizsgás stressz is. Nem beszélve arról, hogy a tavalyi évben 1, azaz 1 alkalom állt rendelkezésemre, hogy nekifussak ennek a nyelvvizsgának, ezen a szinten és típusból.


Sajnos az az alkalom nem sikerült, nem sokon múlt pedig. Szóbeli gyengébb lett, de az írásbeli nagyon kevésen múlt. Most januárban nekifutottam újra online formában, a beszélgetés még hátra van, magnó és írásbeli lement-bízzunk a legjobbakban.


Viszont folyton rágódom azon, hogy mi van, ha nem fog ismét sikerülni. Nem szeretem a kudarcot alapból sem, ha nem lenne meg, persze nekifutnék újra, ugyanis diplomához kell, ha már eddig eljutottam a képzésben, ne ezen múljon. Nem merek reménykedni a nyelvvizsga-amnesztiában - titkon viszont mégis eszembe jut állandóan, hogy de jó lenne, ha járna nekünk is... Vagy legalább azoknak, akiknek a szakmai hiányzik már csak, mert ezekből eleve kevesebb alkalom van, mint az általános nyelvvizsgákból. Vagy a másik, hogy akiknek 2db nyelvvizsga kell, jó eséllyel 1 már biztosan van, de aki tavalyi évben szeretett volna elmenni rá, alig volt lehetősége. Szóval akár el is engedhetnék a 2. nyelvvizsgát. De sajnos érzem, hogy mi nem kaphatjuk meg a kedvezményt már, egyszer járt és kész, bele kell törődni. Ami még frusztrál, hogyha beragad a diplomám, kb egy kalap alá lehet venni azokkal, akiknek csak 1 általános B2 kell, kívülről nézve legalábbis. És elég cikinek érzem a mostani helyzetem.


Más is érez még így? :( Nagyon nem szeretném, hogy beragadjon a diplomám. Mindent megteszek tényleg, munkából és nyelvtanulásból állnak a napjaim, de borzasztóan el vagyok keseredve, hogy mi van, ha ismét nem sikerül. Egyedül az nyugtat, hogy nem az álláskereséssel kell foglalkozzak diploma után, és jó helyen is vagyok, de ezt a nyelvvizsga-sztorit személyes kudarcnak élem meg.



2021. jan. 10. 00:36
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Sokkal konnyebb lesz a nyelvre koncentralnod kesobb, ha most meg is buksz. Attol meg lediplomazol, kapsz rola papirt, csak nem kaphatod kezbe. Ha most megbuksz, mesz a kovetkezore. Ne aggodj, ez semmit sem szamit. Meg lehet dolgozni is elmehetsz ha elmondod oszinten hogy a masodik nyelvvizsgad beragadt, arra keszulsz.
2021. jan. 10. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Dolgozom már most is teljes állásban. Eleve így vettek fel nyáron, hogy tudták, hogy még nem végeztem, csak most fogok. Csak én érzem ezt kellemetlennek, meg ha mondjuk most nem sikerül, fura lesz újra közölni az amúgy végtelen aranyos főnökömnek, hogy amúgy bocsi, de megint megbuktam, tavasszal lesz megint pár nap amikor nem leszek egész nap elérhető.
2021. jan. 10. 01:17
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
A lényeg hogy 1 db szakmai középfokú nyelvvizsgára még szükséged van. Tehát mindenképpen teljesítened kell, hacsak nem hoznak új szabályokat, és ebben a záróvizsga időszakban is mindenki megkaphatja aki nem teljesítette a nyelvi követelményeket.
2021. jan. 10. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Így van, ezt még meg kell csinálnom, ha csak nem rendelkeznek kedvezményről. Ha nem lesz ilyen, addig csinálom amíg nem sikerül, mert nem akarom annyiban hagyni a diplomám.


Csak mégsem érzem túl jól magam. Nekünk, mostani záróvizsgázóknak is ott tett keresztbe a vírus a nyelvvizsgázásnak ahol csak lehet, időponttörlésekkel főleg. És olvasgattam sokat, nem hiszem, hogy bármi esély lenne újabb kedvezményre, sanszos hogy ez egy egyszeri dolog volt.


Szóval maga a nyelvvizsgának való többszöri nekifutás még hagyján, ha kell, megyek, csak rosszul esik, hogy lehet be fog ragadni a diplomám. És ez azért nem túl nagy dicsőség sajnos. :/

2021. jan. 10. 10:09
 5/7 anonim ***** válasza:
46%
Amikor elkezdted az egyetemet, tudtad mi a nyelvi követelmény, ennek tudatában voltál. Most nem hiszem, hogy lenne bármilyen könnyítés, tehát majd kell a nyelvvizsga. Ha emiatt nem kapsz diplomát egy ideig az nem olyan tragédia, de tudom, hogy nagyon frusztráló.
2021. jan. 10. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
56%

Nézd ez olyan dolog, hogy én most 2. mesterképzésemet fogom kezdeni, amihez olyan nyelvvizsga kell ami nekem még nincs meg. De naponta tanulok, készülök rá, és meg kell csinálni.


Érdemes az elején letudni amit lehet. Én sem vagyok tökéletes, nekem is volt bajom a halogatás miatt, tehát már tapasztalatból írom. Mióta mindent időben megcsinálok (és tervezetten előre elkezdek), azóta tudok haladni.

2021. jan. 10. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Én se hagytam volna ennyire a végére, ha mondjuk már az egyetem elején lettem volna ebből a nyelvből kb egy B2-es szinten. De mivel sajnos nem így volt, és középsuli végén az érettségire gyúrtam rá, hogy felvegyenek, nem ez volt a fő fókusz. Szóval az egyetemi évek voltak a felkészülésre, már amennyi belefért az alapozó tárgyak, munka, egyéb elfoglaltságok mellett. Így az akkori terv is az volt, hogy 2020-ban ezt mindenképp lerakom mert addigra valszeg fel tudok készülni, csak hát a vírus miatt töröltek alkalmakat és egyszer tudtam elmenni csak, ami kevés híján nem sikerült sajnos. :/
2021. jan. 10. 11:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!