Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Baj ha angol érettségin...

Baj ha angol érettségin amerikai szavakat használok?

Figyelt kérdés

2021. jan. 11. 02:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
95%
Nem, de légy következetes. (Ne váltogass a brit és az amerikai szavak, szabályok között)
2021. jan. 11. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonymousreview60 ***** válasza:
15%
A nemzetközi szervezetek többnyire a brit angolt használják. Jobban jársz, ha ahhoz igazodsz.
2021. jan. 20. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
71%

#2: Ha egy szervezet nemzetközi, abban jó eséllyel vannak amerikaiak is. Ők nyilván nem fognak brit angolt beszélni – akkor másnak miért kéne?!?

Egyébként meg az angol Amerika 20. századi felemelkedésének köszönhetően lett világnyelv, a britek csak a farvizen evickélnek ;)

2021. jan. 20. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonymousreview60 ***** válasza:
78%

#2: Az USAiak nem fognak nyilván mást beszélni, nem is elvárás.

#2: A nemzetközi szervezetekben valahova ki kell kötni a helyesírást, és több ország hivatalos nyelve lett a britek miatt az angol és ők előszeretettel küldik onnan a gyerekeiket Oxbridge-be tanulni. A Nemzetközi Atomenergia Ügynökség munkanyelve a brit angol. Ezzel helyesírási "vita" során szembesültem.

Az angol nem annyira az USA (de a filmek tagadhatatlanul sokat lendítettek az ügyön) mint inkább az informatika miatt lett ennyire elterjedt.

2021. jan. 20. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Mivel egyenlőre semmi közöd nincs nemzetközi szervezetekhez, amikről előtte írtak...

Én azt javaslom, hogy inkább törekedj a brit angol használatára. Elméletben el kellene, hogy fogadják az amerikai angolt is, de sajnos számtalan olyan középiskolai angol tanárral találkoztam már, aki istenítette a brit angolt és szabályosan ellenzi az amerikait. Sajnos megtehetik, hogy levonnak pontot a szókincsnél, ráfogják, hogy kevésbé választékos stb.

2021. febr. 1. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
86%

US - I could care less.

Br - I could not care less.


Mit gondolsz, a nyelvvizsgan melyiket fogjak elfogadni?

Melyik logikus ertelemben? Melyik bena, csak, hogy egy 3 betus szo kimondasa idejet megsporoljuk?

2021. febr. 7. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
#6 Amit írtál, az nem egy szó, hanem egy mondat. Szerintem a kérdező inkább olyasmire gondolt, mint 1-1 szó helyesírása, vagy pl. a cab/taxi, crisps/chips.
2021. febr. 7. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
79%
#6: Bánom is én! - Mintha ebben is "logikusan" lennie kéne egy tagadószónak, nem? Kár, hogy a nyelvek nem követik a formális logikát...
2021. febr. 7. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
25%

Oly mindegy!

Biztos vagyok benne, hogy kerdezonk annyira beszel “amerikaiul “, hogy a “I could care less” kifejezest eddig soha nem halotta, nem is tudna mit jelent es hogy mit kezdjen vele.

2021. febr. 7. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
46%

#8,


I couldn’t care less -

Egyaltalan NEM erdekel

Kevesbe SEM erdekel


Mindkettobben ott a tagadas nagy betukkel.

2021. febr. 7. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!