Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Oroszban ez nem teljesen...

Oroszban ez nem teljesen világos, valaki elmagyarázná rendesen?

Figyelt kérdés
Kissé össze vagyok zavarodva. Tavaly ősszel kezdtem oroszul tanulni második idegen nyelvként, és a digitális oktatás eléggé rossz hatással volt a teljesítményemre. A főnevek többesszámával nem mindig vagyok tisztában, pl. van az a szó hogy ёлка, és ugyebár a tankönyvemben azt írják, hogy az -a-ra végződő nőnemű főnevek többesszámát -ы-vel jelöljük, a ёлка szó többesszáma mégis ёлки. Van még pár ilyen szó, most nem jut eszembe egy sem. Ha valaki elmagyarázná, megköszönném.

2021. jan. 11. 08:21
 1/3 anonim ***** válasza:
26%

Rád a lustaság van rossz hatással nem az online oktatás.


"tankönyvemben azt írják, hogy az -a-ra végződő nőnemű főnevek többesszámát -ы-vel jelöljük"

Ilyet biztos nem írtak benne mert ez egy baromság. Amúgy először tanuld meg a szabályokat, aztán tanuld meg a kivételeket mert hogy vannak. Ennek semmi köze az online oktatáshoz, ez nettó lustaság és vagy diszlexia.

2021. jan. 11. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
A к г х ш щ ч betűk után sosem írunk ы-t. Ezért pl. девушка-девушки, Бог-боги, stb. Ez egyébként nem csak a többesszámra igaz, hanem pl. a девушка példánál maradva a birtokos eset is девушки lesz.
2021. jan. 11. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Másodiknak nagyon köszönöm. Első, ha rossz napod van, ne itt éld ki.

Üdv

2021. jan. 11. 11:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!