Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ha van már egy piacképes...

Ha van már egy piacképes diplomám, megéri mellé nyelvszakot végezni?

Figyelt kérdés

Most szeretnék ismét felvételizni, másoddiplomának egy nyelvi szakot szeretnék, mert külföld a cél, de a nyelvtudásomban még nem vagyok annyira biztos (igazából elég bátortalan vagyok).

Jelenleg szakmában dolgozok, és hiányszakmából van diplomám, szóval ezzel a részével nincs is probléma. Jól gondolom, hogy ahelyett, hogy esetleg egy másik, "nehezebb" szakot elvégeznék, inkább a nyelvre feküdjek rá? Szeretem a mostani szakmám és ebben képzelem el magam (térinformatikus vagyok).



2021. jan. 11. 08:53
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ebben a szakmában hasznos tud lenni a nyelv, nagy külföldi lehetőségeket tárna eléd. Ha szereted is csinálni, akkor a helyedben nem kezdenék el egy másik szakot inkább ennek a lehetőségeit erősíteném.
2021. jan. 11. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Mi a célod ezzel a szakkal? Mert az világos, hogy meglesz a nyelvtudásod, de nem csak azt fogod tanulni, lesz egy bölcsész szakos diplomád, amit lehet így hasznosítani nem is fogsz tudni, csak magát a nyelvet. Nem lenne akkor már jobb magára a nyelvtanulásra ráfeküdni? Ahhoz, hogy bekerülhess, így is úgy is kell az emelt szintű érettségi az adott nyelvből, onnantól már nem sok választ el a felsőfoktól, hogy milyen jól beszéled, az pedig amúgy is rajtad múlik elsősorban. Persze, ha kifejezetten érdekel a nyelvszak és más másoddiploma amúgy sem jön szóba, akkor menj, de ha csak a nyelvtudás miatt felvételiznél, akkor hagyd, mert felesleges.
2021. jan. 11. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én néhány éve végeztem ELTE BTK olasz-portugál szakon. Csak akkor ajánlanám ezeket a nyelvi szakokat, ha nemcsak maga a nyelv, de a hozzájuk kapcsolódó kultúra, irodalom, nyelvészeti ismeretek is érdekelnek, merthogy a tanterv nagy részét ezek teszik ki, ezek mellett a tényleges nyelvfejlesztés eltörpül. Oké, ha olyan nyelvszakot választasz, ahol kezdő szintről oktatják a nyelvet, ott ezen nagyobb a hangsúly, de még így is sok más tárgyat kell teljesíteni.

Nem tudom, melyik nyelv /melyik ország érdekel, de szerintem érdemesebb lehet magántanárral / tanfolyamon elsajátítani.

2021. jan. 11. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Huh koszonom a valaszokat 😀 Igazából én anno a humán vizekrol eveztem át a ttik-ra, de nagyon szeretném azt az oldalamat is erositeni, ergo a nyelven kívül termeszetesen erdekel az adott kultura is. A célom lenyegeben kulfoldon ugyanúgy szakmában dolgozni. Itthon annyira nem tudják, mit csinál pontosan egy GIS analyst, de máshol hiányszakma. Ezért gondoltam, hogy jó ötlet lehet, de extrém bizonytalan vagyok.
2021. jan. 11. 17:56
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha érdekel, akkor csináld meg. Én is állandóan kacérkodom a gondolattal, hogy kijárok vmi nyelvszakot, nagyon szeretek nyelveket tanulni, a kultúra, történelem és nyelvészeti része is érdekel. És még talán annyi köze sem lenne a végzettségemhez, mint neked, fogorvos vagyok. Csak önmagában a nyelvtudásért nem érdemes, ahhoz túl sok idő, pénz és energia lenne, feleslegesen. De ha neked ez alapvetően egy hobbi lenne, akkor hajrá!
2021. jan. 12. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Na végül sikerült dönteni, mérnökire megyek, de mellette szabválnak felveszek nyelveket, végülis igazatok volt. Köszönöm a segítséget, tényleg hasznomra vált :)
2021. jan. 12. 10:59
 7/7 anonim ***** válasza:
És olvashatsz is szépirodalmat azon az idegen nyelven. Ez sem utolsó szempont.
2021. jan. 12. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!