Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Meg lehet tanulni úgy spanyolu...

Meg lehet tanulni úgy spanyolul, hogy szinte ugyanolyan szépen, ugyanolyan hanglejtessel tudj beszelni, mint a spanyol anyanyelvuek?

Figyelt kérdés

2021. jan. 11. 15:46
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Nagyon sokat segít, ha valaki fiatalon tudja kezdeni és sokat tud anyanyelvi szinten beszélők, barátok, osztálytársak közt mozogni. Az én fiam 10 évesen kezdte. Szép a kiejtése, és választékosabban beszél az átlagos osztálytársainál.
2021. jan. 11. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
85%
Szia! Véleményem szerint igen, habár attól függetlenül néha elő elő jön a magyar akcentus. Én autodidakta módon tanultam meg spanyolul és azt szokták mondani a spanyolajkú barátaim, hogy nincs akcentusom (jobban mondva venezuelai azon belül caraqueño akcentusban beszélek általában, mivel onnan lettek először barátaim és az ő nyelvjárásukat "vettem át"). Most az egyetemen (spanyol szakot kezdtem szeptemberben) a spanyolajkú tanáraim is azt mondják a szóbeli vizsgák után, hogy egyáltalán nincs akcentusom. Összességében a kulcs a beszéd, beszéd, beszéd és szerintem kell hozzá egy "jó fül" is. Írhatsz nyugodtan privátban ha van valami specifikus kérdésed is vagy ha kíváncsi vagy mik azok a kiejtésbeli, vagy hangsúlyozási "hibák", amiket a magyarok általában elkövetnek spanyolul beszélés közben.
2021. jan. 11. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
78%
Igen. Nyilván nagyon sokat kell tanulni hozzá, hogy folyékonyan tudjon beszélni az ember, és természetesnek hangzzon az, amit mond. Spanyol videók hallgatása is nagyon sokat tud segíteni. De szerintem meg lehet tanulni ilyen szinten egy nyelvet.
2021. febr. 6. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!