Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Lehetséges 2 év intenzív...

Lehetséges 2 év intenzív tanulással német felsőfokú nyelvvizsga abszolválása (nulláról)?

Figyelt kérdés

Rendelkezem már egy angol felsőfokú nyelvvizsgával.

Németet sohasem tanultam még.

Habár nagyon motivált vagyok, mégis szeretnék a realitás talaján maradni.

Lehetséges 2 év alatt C1-es szintre eljutni német nyelvből?



2021. jan. 11. 23:20
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen, lehetséges, de elég sok melóval.
2021. jan. 12. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nagyon - nagyon nehéz, egy jó tanár és sok szorgalom kell hozzá. A nyelvek azok amik tényleg igénylik, hogy a sok szó és szabály ülepedjen. A német pedig képes kacifántosságokra. Nem tántorítalak el, viszont tényleg bele kell adnod mindent.
2021. jan. 12. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem nem. Nem lehet egész nap csak nyelvet tanulni. Sajnos az agy nem gép.

Én intenzív 1 évet szántam az angolra tavaly és ugrottam 1 levelt. A2-ről B1-re.

Szerintem minden szinthez kell egy év.

2021. jan. 12. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát, középfokúra még azt mondanám, hogy sok melóval lehetséges, de azért a felsőfokú az már necces. Az, hogy angolból már van egy felsőfokúd nem teszi könnyebbé a német felsőfokúdat. :) Mihez kell ez a nyelvvizsga? Ha nem feltétlenül fontos, hogy felsőfok legyen, én a helyedben először inkább a középfokot céloznám meg, az még reálisnak mondható.

És gondolom nem is ez lesz az egésznapos fő elfoglaltságod, hanem van mellette munkád vagy más tanulnivalód, nem? De még ha az egész napot rá tudod szánni, akkor is inkább a középfok, ha a realitás talaján szeretnél maradni.

2021. jan. 12. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
13%

Szerintem nem. A felsőfokúra már inkább a nyelvtanról szól. Én Németországban születtem és ott éltem 14 éves koromig. Itt Magyarországon voltam gimnazista, gondoltam leteszem a felsőfokút, mert jól jön majd az egyetemhez. Gondoltam a perfekt német anyanyelvemmel csak egy unalmas délután lesz a felsőfokú nyelvvizsga. Írásbelin elértem 30%-ot (60%-ot kellett volna elérni).

Szóbelin kaptam egy képet egy permetező repülőgépről, 20 percet pofáztam róla, de szerintem egy szót sem értettek abból amit mondtam, saxonyi dialektusom volt, meg is buktattak abból is.

2021. jan. 12. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
24%
Nem Magyarországon kell a bohóc nyelvvizsgákat letenni. A kérdésre válaszolva, szerintem igen, főleg, hogy egy másik nyelvvel már van tapasztalatod.
2021. jan. 13. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!