Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ha angol Cambridge C1 nyelvviz...

Ha angol Cambridge C1 nyelvvizsgát szeretnék tenni, arra milyen könyvből/hogyan a legcélszerűbb felkészülni?

Figyelt kérdés

2021. jan. 13. 17:16
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

[link] ez egy nagyon jó könyv hozzá.

ha nyelvtant szeretnéd külön gyakorolni, akkor oxford angol nyelvtan (ha jól tudom ez csak B2-ig van, de szerintem nagyon alapos, hasznos lehet gyakorlásnak is)

e mellett jó sok angol nyelvű hír olvasása, hallgatása. Érdemes nem csak a napi híreket olvasni hanem szókincset bővíteni. Pl ha a könyvben adott témánál tartasz, akkor arra a témára keresel pár komolyabb hangvételű cikket.

2021. jan. 13. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Szia! A nyelvtannal nagyjából teljesen rendben vagyok, szerintem mostmár ahogy mondtad tényleg csak a szókincsbővítés van hátra, magántanárnál vennénk a könyvet egyébként, mint "felkészítés". Köszi a tippeket, olvasok majd cikkeket! (ez még rímelt is! :-D)
2021. jan. 13. 18:46
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

CAE Gold Plus

Oxford English Advanced

Cambridge English Advanced

2021. jan. 13. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez az. Bármelyik könyv jó, mert mindegyik szélesíti a látókört a Use of English-el, meg mindegyikben újságcikkek vannak. Mindegyik szerző, szerzőpáros vagy könyvsorozat jó. Gude, Harrison, Jones, Kenny, Mansfield, Matthews, Nuttall, O'Conell, O'Dell, Side, Walton, Wellman...De mégis, ha precízen akarunk felkészülni, akkor 2015 után kiadott könyvet választunk, mert 2015-ben változott a vizsga.

És amúgy van a vizsgaközpont által ajánlott official tankönyvsorozat is, ez jelenleg a Compact Advanced, Complete Advanced és Objective Advanced.

2021. jan. 13. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! 😊
2021. jan. 13. 21:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!