Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyire nehéz a német nyelv...

Mennyire nehéz a német nyelv az angolhoz képest?

Figyelt kérdés
Az angol nekem elég egyszerű, a németben mi a nehezebb rész, mennyivel nehezebb összességben mint az angol? A névelőket tudom, nekem azok nem tűnnek nehéznek, szerintem meg tudom jegyezni hogy hova melyik kerül.

2021. jan. 15. 07:13
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

HA csak annyit tudsz a németröl, hogy a néveleöket meg kell jegyezni, akkor nem igazán vagy képben.

A névelöket minden szóhoz meg kell tanulni - kizártnak tartom hogy te már "tudod" az összeset -, meg nem az a lényeg, hogy hová kerülnek, hanem hogy azokat is ragozni kell, ami nem egyszerü, mert sok szabály van. Másrészt a szórend is fontos, nagyon szigorúan megszabott, mikor milyen sorrendet kell hazsnálni.

Ahhoz, hogy egy alap-középfokot elérj, sokkal több munkát kell befektetni, mint az angolnál (igaz, hogy utána meg a némettel egyszerübb továbbjutni, ellentétben az angollal)

2021. jan. 15. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Sokkal nehezebb. A német tanárom, (aki angolul is tanított), mondta hogy minden diák megszenved a némettel, akinek az angol volt az első nyelve.

[link]

[link]

2021. jan. 15. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
88%
Én az angollal szenvedtem meg a német után, mert annyira kevés szabály van benne a németek képest, hogy én sohasem mondatokat láttam, hanem szavakat egymásra hányva.
2021. jan. 15. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
72%
Sokkal nehezebb; amolyan németesen precíz már-már rigolyás. Angol után a német szenvedés, fordítva könnyű. Bár volt sok tanítványom, akik a németet tanulták először, és háborogtak, hogy hol vannak a szabályok... Egyszerűen túl könnyű volt a német után...
2021. jan. 15. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Azt szokták mondani, hogy az angol egy csúcsára állított háromszög, fokozatosan nehezedik, már néhány szóval lehet értelmes mondatot alkotni. Míg a német egy alapján fekvő háromszög, szinte minden nyelvtani szabályt ismeri és tudni kell ahhoz, hogy vmennyire kifejezd magad. Cserébe persze fokozatosan könnyebbé válik, egy középfokú és felsőfokú tudás között nyelvtanban nincs különbség.

Nekem a német volt az első nyelvem, angol a második és olasz a harmadik. Az olaszt mindig mindenhol könnyűnek mondják, holott számomra nehézségben inkább a némethez közelít, a háromszöges példa miatt. Ez alapján én nem merném kijelenti azt, hogy a német sokkal nehezebb, inkább időigényesebb az angolhoz képest, különösen az elején. Kitartóbbnak kell lenni, mert később érik be a sok tanulás.

2021. jan. 15. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Ay carramba! válasza:
100%

#5 Én is így ugyanezt gondolom a két nyelv nehézségi összehasonlításáról.


Szintén úgy gondolom, hogy az angol az elején/közepén könnyebb és egyszerűbb, de a C1 és C2 szint már feladja a leckét (nekem legalábbis feladta [C1]), a német pedig fordítva. Németből most készülök TELC B2-re, és eddig én így tapasztaltam, de lehet hogy majd változik az álláspontom, ha majd már a C1 lesz a cél.

2021. jan. 15. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Sokkal nehezebb. Nekem elhiheted. Itt élek Németországban
2021. jan. 17. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szerintem sokkal... Az angol könnyebb, a német nehezebb
2021. jan. 20. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Egyébként én kicsit kritikusan állok ehhez a "nehéz nyelv, könnyű nyelv" kérdéskörhöz, nyilván ha a hátad közepére nem kívánod, ha kényszerből tanulod, mert kell a nyelvvizsga, vagy mert anyádék azt mondták, hogy azt a nyelvet kell és punktum, akkor az mindenhogyan nehéz lesz. Barátnőm rühelli az angolt, nem is áll rá a füle, borzasztó kiejtése is van, nem is erőlteti a dolgot, de olaszul cserébe jól tud. Mint írtam, a németbe fektetett energia később érik be az angolhoz képest, de ha szereted, ha jól érzed magad, ha eleget gyakorlod, akkor nincs mitől megijedni. Azért az angolnál elég sokat segít az, hogy úton útfélen belebotlunk a nyelvbe, nyilván könnyebben elsajátítasz valamit, amit minden este hallasz mondjuk egy sorozatnézés közben.

5-ös válaszoló voltam

2021. jan. 22. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!