Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » ELTE Origó nyelvvizsga vélemén...

ELTE Origó nyelvvizsga vélemények?

Figyelt kérdés
Szóbeli, írásbeli egyaránt érdekel.

2021. jan. 20. 19:27
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Én angolból a B2 és C1 nyelvvizsgámat is náluk csináltam és teljesen meg voltam vele elégedve. Én a feladatok típusai alapján választottam ezt a nyelvvizsgát. A szókincsem sosem volt elég erős, ezért fontos volt, hogy végig szótárazhassak. Valamint a fordítás is kézenfekvő volt, mivel jól ment és biztos pontnak számított nálam. A szóbeli vizsgáztatóim mindkét esetben nagyon kedvesek voltak és segítőkészek.
2021. jan. 20. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszodat:)

És a levelekről(íráskészség) mit gondolsz? Elég érdekes a pontozásuk.

2021. jan. 20. 19:36
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát ezzel egyet értek, sosem kaptam rájuk sok pontot, pedig nem szoktam annyira gáz leveleket írni. Én úgy gondolom, hogy ha a többit megírod jóra akkor nem lesz vele gond. Nálam legalábbis nem veszélyeztette a nyelvvizsgámat.
2021. jan. 20. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Érdemes lehet még olyan tanárral átnézetni aki átlátja ezt a pontozási rendszert és tud tanácsot adni hozzá.
2021. jan. 20. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Próbálj ki egyet megoldani (honlapról vagy könyvből), megnézni a megoldókulcsot. Mindenkinek más, egyéni, Próbálgass több nyelvvizsgát, hogy melyik megy jobban. Az origót pl. sokan azért nem szeretik, mert a magyar fordítás nem megy nekik.
2021. jan. 21. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Melyik feladatoknál lehet szótárazni?
2021. jan. 21. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Mindegyik írásbeli feladatnál
2021. jan. 21. 08:51
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Az viszont jó.
2021. jan. 21. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Én nagyon ajánlom neked, hogy az alább linkelt videókat nézegesd meg vizsga előtt. Összefoglalóan is beszél, de az egyes részeket is külön külön elemzi, hogy mit is várnak el:


https://www.youtube.com/watch?v=QKFsydYrh48&t=1s


Nekem sokat segített, előítéletes voltam ezzel az origó nyelvvizsgával, többek között az itteni vélemények miatt is, mert írták sokan, hogy eléggé le tudják pontozni például a fordítást, én meg tudtam is magamról, hogy az valszeg nem fog jól menni, nem is gyakoroltam ilyesmit soha, egyedül is készültem fel. Ezekkel a videókkal viszont eléggé helyre került, hogy mire figyeljek oda és megdöbbentő módon pont a fordításom sikerült a legjobban, de a leveleknél is elég jó pontokat kaptam (egyszer nem gyakoroltam őket, meg felesleges is lett volna, mint írtam, egyedül készültem fel).


A szóbeli felelet nekem kifejezetten jó élmény volt, őszintén szólva kicsit megdöbbentően is egyszerű, nehezebbre számítottam. Kedvesek voltak, ha valamit nem értett valaki, másként megfogalmazták, de őszintén szólva nem nagyon volt mit nem érteni, nem bonyolították túl a mondatokat. Úgy éreztem tényleg az a cél, hogy egy hétköznapi kommunikációt imitáljunk.

Az írásbeli meg eléggé ízlés kérdése, én végül kényszerből maradtam az origónál, mert időben ez felelt meg, nekem nem tetszik, hogy magyarul vannak a kérdések és magyarul kell válaszolni, én ezt személy szerint nem tartom életszerűnek, plusz én eleve úgy gondolom, hogy egy idegen nyelv középfokú ismereténél már elvárható az embertől, hogy ne fordítgasson magában dolgokat, hanem értse a mondatot anélkül, hogy fejben átfordítaná, majd a válasznál előbb magyarul fogalmazza meg, és utána fordítja idegen nyelvre. Nekem ez volt a 3. nyelvem, rengetegszer vagyok úgy, hogy olvasva egy szöveget nehezen tudnám magyarra magyarosan átfordítani, miközben 100 %-ban értem mi van leírva. De mint írtam, ez személyes vélemény és ízlés dolga, hogy te ezzel a kérdéskörrel hogy áll. A levelek elég korrektek, kifejezetten örülök, hogy már nem kell formális leveleket írni hagyományos levélformátumban, mivel nem életszerű, barátnak kellett emailt írni és egy kommentre kellett reagálni. Ez elég nagy segítség, mert nem kell ott is pontokat veszítened, hogy rosszul címzel meg valamit, amit soha nem csinálnál.

2021. jan. 24. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!