Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mikor használjuk a befejezett...

Mikor használjuk a befejezett jelent és a foly. befejezett jelent? (Angol)

Figyelt kérdés

Na szóval értem azt,hogy a befejezett jelen az már befejeződött, de hatással van a jelenre, I have washed my car.

De ezt pl még mikor használjuk? Társalgásnál? Amikor elkészül az étel is mondjuk,hogy the food has done , nem?


A befejezett foly. jelen az meg, még most is tart ?

I have been working for 2 hours ?


De mèg mikor melyiket használjuk?


Az a baj, hogy általában így társalgásnál is az egyszerű jelent/ múltat , jövőt és a folyamatos jelent múltaf , jövőt használom, de mikor tudnám beépíteni ezt a 2 igeidőt ?

Sose merem használni mert félek helytelen...

Valaki eltudná magyarázni?



2021. jan. 23. 23:33
 1/2 anonim ***** válasza:
87%

I have benn working for hours. – Két órája dolozom.

I have worked for hours. – Két órán át dolgoztam.


Ha megfigyeled a magyar jelentés különbözőségét, nagyon egyszerű felismerni, melyik mondatnál melyiket kell használni. Remélem, azért magyarul érted a kettő közötti különbségeket.


Ezt a "kihatással van a jelenre, de egyébként a múltban kezedődött" a legrosszabb és legködösebb megfogalmazás, amit a kezdők nem értenek. Pedig egyszerű.

2021. jan. 24. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Bocs, elírtam.


I have benn working for hours. – Órák óta dolozom.

I have worked for hours. – Órákon át dolgoztam.

2021. jan. 24. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!