Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ausztriában pincérként milyen...

Ausztriában pincérként milyen minőségben kell beszélni a nyelvet?

Figyelt kérdés

Nyáron ha normalizálódik a helyzet megyek ki Tirolba valószínűleg. Tanulom a nyelvet ezerrel, szavakat, nyelvtant is. Cikkek 70-80%-át megértem már, de a hallott szöveg még nehézkes.

Pincérként mennyire fontos a bővebb szókincs vagy csak az egyszerűbb/begyakorolt mondatokat kell lendületesen használni?

Valasztékos Hochdeutsch mennyire kell, amit suliban oktatnak?

Tudom, hogy nehéz a nyelvjárás is még, mit ajánlotok hogy készüljek fel hatékonyabban?

Köszi az epítő tanácsokat!



2021. jan. 28. 15:57
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Minél szebb annál jobb. De a lényeg, hogy az éttermi dolgok menjenek.
2021. jan. 28. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Tudni a Hochdeutschot nem árt, mert mégiscsak egy alap, de azért az osztrák akcentust szokni kell, mert az egy dolog, hogy te szépen artikulálva felteszel egy kérdést, de ha nem érted a választ, vagy még rosszabb: félreérted, akkor a fene megette.
2021. jan. 28. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Nem mindegy azért, hogy Commis de Rang/segédpincér vagy Chef de Rang/pályapincér pozícióról beszélünk.

A comminak is kell szerintem egy nagyon erős alap B1 szint, azért a vendégekkel minőségben is kommunikálni kell, nem csak a betanult "alapmondatok", mint például: Haben Sie schon gewählt ? Was möchten Sie trinken? stbstb.... Ezer meg egy téma, kérdés feljöhet, és valljuk be el is várható, hogy a vendéggel "picit" el tudj beszélgetni németül, ha úgy adódik. A Chef de Rangnak meg egyértelmű, hogy legalább B2-középszint vagy feletti nyelv kell, és ott már azért az angolt is vágni kell. A Hochduetschon meg szerintem ne parázz, ha vágod a nyelvtani dolgokat plusz szókincsed is akad, akkor látják, hogy te beszélsz németül, csak pici idő kell, hogy megszokja a füled a furcsa pl. Tiroli beszédet! ;)

2021. nov. 12. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!