Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ha előrehozott érettségit...

Ha előrehozott érettségit teszek angolból, akkor be kell még járnom a következő évben az angol órákra? És az év végi, és év közbeni értékelésem hogyan fog zajlani abból a tárgyól?

Figyelt kérdés

2021. jan. 29. 21:03
 1/7 anonim válasza:
100%

2007-ben csináltam előrehozottat angolból, szóval azóta lehet változott a helyzet.

Nálam úgy történt, hogy osztályozó vizsgákat tettem, hogy előre megtudják adni az év végi jegyeim. Amiknek a megléte ugye feltétele az érettséginek. Aztán leérettségiztem. (Eredetileg 2009-ben kellett volna.)

Elvileg nem kellett volna utána bejárnom utána angolra, de amíg nem lett meg a nyelvvizsga, addig úgy voltam vele, hogy látogatom az órákat. :)

2021. jan. 29. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Mert én mindenhol azt hallom ha érettségid már van, nem kell bejárnod az órára. Érthető ugye? Már Elviekben tudod a 12. osztályos anyagot, akkor meg minek? De az én iskolámban kötelező bejárni, még osztályzonak is, és meg is bukhatsz belőle.
2021. jan. 29. 21:10
 3/7 anonim válasza:
100%

Nem hiszem, hogy az én esetem valami egyedi dolog lett volna.

Amikor meglettek az osztályozó vizsgák, azok év végi jegyeket jelentettek, amiket be is írtak a bizonyítványba. Onnantól kezdve szerintem akkor sem kérhették volna rajtam számon, hogy nem járok órára, ha nem érettségizem.

Mondom, én csak azért jártam be (azért nem mindig), mert ártani nem ártott a nyelvvizsga előtt.

2021. jan. 29. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a legundokabb tanár az érettségiig "kötelezte", viszont osztályozó után nem vagy köteles járni mert ugye megvan a jegyed
2021. jan. 29. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
És nem lehet feljenenteni az iskolát, amiért törvénytelenül szivatják a diákokat?
2021. jan. 29. 21:18
 6/7 A kérdező kommentje:
vagy hogy van ez?
2021. jan. 31. 19:03
 7/7 anonim ***** válasza:
Nálunk elég volt közölni a tanárral, hogy nem szeretnék bejárni. De voltak akik bejártak, mert szerettek volna még emeltet is tenni.
2021. febr. 1. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!