Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan tudnék eljutni a német...

Hogyan tudnék eljutni a német felsőfokúig?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Már három éve tanulok az iskolában németet. Nem túl komolyak az órák, a tanár teljesen korrekt, de úgy érzem nem foglalkozunk a nyelvvel eleget. Már egy fél éve komolyabban szeretnék fókuszálni a német nyelvtanulásra, anyagi okok miatt a magántanár nem opció. Esetleg van olyan aki magától jutott el akár egy középfokúig,tapasztalatok vélemények? Mennyi időt vett igénybe a felkészülés?


17/L



2021. febr. 5. 23:38
 1/2 anonim ***** válasza:
39%

Igaz más nyelvekből van tapasztalatom, de ha már jól megy, akkor jó forrás, kitartás és gyakorlás a kulcs. Akár egyedül is. Rá lehet szokni. :)

Ja, teljesen egyedül jutottam el angolból C2 szintre.

2021. febr. 6. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
81%

Az én németem C1-es szinten van, legalább is ezt mondta a legutóbbi főnököm Vorarlbergben. Rendelkezem egy szakmaival bővített középfokkal német nyelvből, de azt 10 éve szereztem. Nagyon nagy a szakadék a B2 és a C1 között.

Én kb 20 éve tanulok németül, több évig éltem Ausztriában, és még mindig nem beszélem tökéletesen a nyelvet, mivel tényleg egy nehéz nyelv sok dialektussal. Csak Németországban 24 féle dialektus van, és akkor hol van még Svájc és Ausztria. Észak Németországban beszélik a legszebben a Hochdeutsch-ot. Az tényleg szeretnivaló, azt tanítják az iskolában is.


Nehéz elérni a C1-es szintet. Azt ajánlom, hogy ha nincs lehetőséged külföldön tanulni, vagy dolgozni, akkor keressél német teamspeak vagy discord csatornákat, és ott beszélgessél németekkel. A legjobb tanuló app pedig a Memrise. Nagyon sokat segített nekem. Illetve a Villám Német hanganyagra is érdemes beruházni nagyon jó az is.

2021. febr. 8. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!