Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Érdemes japán helyett kínait...

Érdemes japán helyett kínait tanulni az alábbi esetben? (Lent)

Figyelt kérdés

A japán vonzana, a kínai nem annyira. Szeretnék majd kint is élni kicsit akár.


Nyilván a kínai bárhol a világon ezerszer hasznosabb.

Közgazdasági/pénzügyi területen tanultam/dolgozok.

Jelenleg Nyugat-Európában, innen próbálnék relokálni Japánba vagy Kínába. Nyelvtudástól függően.


Nem végleg, csak kalandként.



2021. febr. 6. 15:56
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
Véleményem szerint, minekután neked a japán tetszik és azzal vannak konkrét terveid, ezért mindenképpen azt lenne célszerű. Én nem vagyok híve annak, mikor erőszakosan becsoportosítjuk a nyelveket hasznos meg nem hasznos kategóriákba, hiszen minden nézőpont kérdése. Ha neked a munkád során sok kínaival van kontaktod és ha gondot okoz a velük való megértés, mert nem beszélnek mondjuk angolul vagy a kulturális különbségek miatt vannak félreértések, vagy a későbbiekben neked bármi előrelépést jelenthet a kínai nyelvtudás, akkor azt érdemes. Ha semmi ilyen jellegű előnnyel nem számolsz, akkor egyértelműen japán.
2021. febr. 7. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!