Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik a legkönnyebb, leghallg...

Melyik a legkönnyebb, leghallgatóbarátabb nyelvvizsga?

Figyelt kérdés

Igen, tudom, kinek mi... De mégis, hova érdemes, vagy mit kerüljek el nagy ívben?


Eredetileg a Pannonra gondoltam, de ott nyáron nincs időpont, nekem meg a május közepe - június lenne a legideálisabb.

Amin vacilálok: Ixam, Euroexam, Itolc. De a többiről is várom a véleményeket.

Csak tantermi.


Előnyök/hátrányok, minden érdekel. Köszönöm.



2021. febr. 9. 22:50
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
19%
A Xhosza.
2021. febr. 9. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 A kérdező kommentje:
Bocs, kimaradt, angol B2 komplex. :)
2021. febr. 9. 23:12
 3/32 anonim ***** válasza:
85%
iTOLC!!
2021. febr. 10. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
12%
Teljesen mindegy. Ha tudsz angolul bármelyiket megcsinálod.
2021. febr. 10. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 A kérdező kommentje:

#4: Azért azt nem mondanám, hogy teljesen. Magabiztos 100%-os tudással igen. De még akkor is számít a magnófelvétel minősége, na meg a vizsgáztatók hozzáállása.

Annak idején (2000 előtt) a TIT-nél a szóbelin előszeretettel buktatták a hallgatókat, csak hogy újra befizesse a vizsgadíjat.

2021. febr. 10. 16:01
 6/32 anonim ***** válasza:
16%
Mit számít mi volt 2000 előtt? 2021 van. A vizsgáról - szóbeliről online és személyes jelenlétben is felvétel történik. Tehát egyszerűen képtelenség, hogy megbuktassanak, hogyha tudod a dolgokat, hiszen "bizonyíték" van róla. Na meg, nem is a vizsgáztató tanárok értékelnek téged, hanem a felvételeket elküldik a központba és ott javítanak. Szóbeli esetében is.
2021. febr. 10. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 A kérdező kommentje:
Ezt nem tudtam. Tehát mindenhol ugyanolyan felépítésű és nehézségű a feladatsor, ugyanolyan minőségű a felvétel, és ugyanúgy értékelnek? Abszolút semmi különbség nincs? Ha az egyik helyen elérem a 65-70%-ot, akkor mindenhol elérném?
2021. febr. 10. 16:46
 8/32 anonim ***** válasza:
100%

Hát azért vannak különbségek, de nem abban, hogy milyen szintű nyelvtudást kérnek B2-höz vagy C1-hez.

Például az iTOLC-cal van személyes tapasztalatom: számítógép alapú, ha vizsgahelyen írod akkor is egy számítógépes szoftveren keresztül, a hanganyagot fejhallgatón hallgatod, a szóbelinél videós jelenetekre kell reagálnod (ha jól emlékszem), ez mondjuk nem mindenkinek előny, hogy nem a vizsgáztatóval, vagy a vizsgázó pároddal beszélgetsz, hanem a videós jelenetekre reagálsz, és saját magadtól kell kifejtened témákat. Ha otthonról nyelvvizsgázol az szinte egy az egyben ugyan ez, csak ott van kötelező tesztvizsga, amikor ellenőrzik, hogy minden technikai feltétel adott-e ahhoz, hogy a rendes vizsga is zavartalanul menjen majd. Készségenként 40%-ot kell elérni, és összesen 60%-ot a sikeres nyelvvizsgához. Ezek a százalékok amúgy szinte mindenhol ugyan így vannak, egy helyen tudom, hogy picit másabb, a LanguageCert-nél (ez papíralapú én úgy tudom).

Tudtommal az euroexamnál is van otthoni (online) nyelvvizsgalehetőség, meg vizsgahelyszíni is, ami papíralapú, de ezekkel kapcsolatban nincs olyan sok infóm.

A iXam is hasonló mint az iTolc, de ott nem tudom mi hogy megy.

2021. febr. 10. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
100%
Ami eltérőbb lehet pl az olyan vizsgáknál ahol nem egy vizsgáztatóval beszélsz, hanem a párbeszészed egy másik vizsgázóval folytatod. A másik vizsgázó lehúzhat téged vagyis inkább úgy mondom, hogyha ő kevésbé tudja vagy nem úgy válaszol neked akkor lehet hírtelen nem tudod mit csinálj... a vizsgázó pedig válaszol valamit, akkor már a válaszából a Te válaszodat építheted. :) Tehát a válaszból válasz generálható. - Remélem érted mire célzok, ezt most így nehéz megfogalmazni.
2021. febr. 10. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 A kérdező kommentje:

Igen, például ilyen dolgokra is gondoltam többek között.

Mindenképpen jelenléti vizsga jöhet csak szóba.

A Languagecert-ről viszont például sok helyen olvastam, hogy nagyon lepontoznak. Tehát ezek szerint a pontozás módja sem egyforma.

Nekem az munkámhoz olyan szakmai nyelv kell, aminek a szókincsét a B2 nem tartalmazza. Nekem ez a B2 csak a diplomához kell, papír, mivel a gyakorlatban nem ezt használom, vagyis csak részben. Művészetek és irodalmi témák valahogy hidegen hagynak, még akkor is, ha az alapműveltség része.

Szóval csak szeretném a lehető legegyszerűbben letudni.

A munkámhoz elég a szókincsem, de nem tudom, B2-höz milyen szókincs kell? Megvettem az 1000 kérdés, 1000 választ. Annak a szókincse elég mindenhová?

Egyáltalán: mindenhová full ugyanaz a szókincs kell? Vagy vannak benne eltérések?

2021. febr. 10. 17:20
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!