Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ez segíti a nyelvtanulást?

Ez segíti a nyelvtanulást?

Figyelt kérdés

Ha németül, magyar felirattal nézem a filmeket! Vagy csak hallgatom, sok dolgot nem értek, Így is van értelme?

Van esetleg ezen kívül nyelvtanulási tippetek?


2021. febr. 13. 18:57
 1/2 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, mert akkor nem a németre figyelsz, hanem a feliratra. Inkább német felirattal nézd. Ha nem értesz valamit írd le.
2021. febr. 13. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

attól is függ, hogy milyen szinten vagy.

a1-b1 környékén szerintem elég a magyar felirat (már ha nem csak ebből akarsz tanulni, hanem mellette ténylegesen tanulsz). Ezzel hozzászoksz a beszédtempóhoz, kiejtéshez, fel-felismered a szavakat (ez motiváló hatással lehet), ráérzel a hangsúlyozásra. Szerintem mindenképpen segíti.

B2 környékén érdemes szerintem elkezdeni német felirattal nézni, mert akkor már lesz akkora a szókincsed, hogy a legtöbb szót érted, amit meg nem, azt a kontextusból ki tudod találni. Sokkal többet segít, mint szótározgatni folyamatosan. És úgy nem is tudod élvezni a sorozatnézést és így magát a nyelvtudást sem

2021. febr. 14. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!