Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Honnan tanuljak japánul a...

Honnan tanuljak japánul a továbbiakban?

Figyelt kérdés

Nagyjából 2,5 hónapja elkezdtem japánul tanulni. Főként a japán percek blog-ot követve haladok/haladtam. Tudom, sokak szerint egy könyv jobb lenne, de szerintem nagyon jól magyaráz a szerző és kellően részletes.

[link]

Az új szavakat mindig quizletbe gyűjtöm. Jelenleg 800 szót tudok. Mellette elkezdtem tanulni célzottabban a kanjikat. Ez alatt azt értem, hogy bár eddig is próbáltam megjegyezni egyes szavakat kanjikkal, rájöttem, hogy több értelme van ha tudom, hogy egy adott kanji milyen "radical"-okból áll össze és mit jelent. (nem tudom, hogy van magyarul. pl mint a 信-ból a 人). Egész sokat tanulok egyébként. Minden nap 1,5-2 órát. Szóval ilyen tempóban nemsokára végére érek a blognak. viszont utána hogyan tovább. Valószínűleg valamilyen könyv kéne de melyik, és honnantól? A dekiru, a genki, és a minna no nihongo közül a dekiru lenne a legszimpatikusabb mert bár tudok valamennyire angolul, szerintem gondban lennék ha azzal kéne megértenem a nyelvtant. Honnan vegyem fel a fonalat. Nem szívesem kezdeném megint az eljéről, benne vagyok a lendületben :) Egyébként már most bajba vagyok azzal, hogy jól megtanulom az adott nyelvtant, de nem tudom kellően kigyakorolni. Tudna valaki adni erre valami jó tippet?



2021. febr. 20. 23:48
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Én azt ajánlom, ha a kanákat le tudod írni és alap szavakat, kifejezéseket tudsz, (ha még szeretnél tanulni ajánlom Z. Máté Judit 1000 Kanji szótára könyvét: [link] ) akkor kezdj el hallgatni japán rádiót (erre is vannak alkalmazások), nézz különböző japán műsorokat felirat nélkül, és próbáld megérteni. Hidd el, nagyon sokat segít. Eleinte lehet hogy könnyebb gyerekeknek szánt műsorokat hallgatni, mert ott nem használnak nehéz kifejezéseket. A hallgatással kialakul benned egy automatikus érzékelés, amikor beszélsz egyre jobban helyre tudod tenni a mondatban a sorrendet, és a megfelelő szavakat használod majd. A böngészőben rákereshetsz arra, hogy "Japanese reading practice", ott keress történeteket és olvass. Ha nem értesz egy szót/kifejezést, gyakran jobb ha nem is nézel utána, hanem próbálod a szövegkörnyezet alapján megérteni. Hogyha szeretnél még leckéket venni, ott van a JA Sensei alkalmazás, ami nagyon jól elmagyarázza a nyelvtant. Egy idő után fizetős, de az ingyenes része is sokat tud neked adni. Bár magyarul bizonyos dolgokat jobban el lehet magyarázni (például a wo-t, ami olyan mint magyarban a -t tárgyi rag, de ez ugye az angolban nincs meg. Én az ilyenre mindig egy idő után rá tudtam jönni).

Remélem segítettem :)

Amúgy megkérdezhetem, hogy mire szeretnéd hasznosítani a japán nyelv tanulását?

2021. febr. 21. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi a választ. Azóta egyébként a japanesepod101 kanji ebook-ját használom és szerintem nagyon jó. Pont úgy tanít ahogy én azt szeretném. Sajnos azon a szinten amit írtál már túl vagyok. Most például az összehasonlító szerkezeteket tanulom. Bár gyakorlásként kipróbálom ezt az alkalmazást. :)

A kérdésre válaszolva: Elég vegyesek a céljaim. Most 18 vagyok de a jövőben szeretnék olyan állást találni (programozónak készülök) ahol hasznát tudom venni a nyelvtudásomnak. Akár kapcsolati alapon, vagy tényleges külföldi (japán) álláslehetőség formájában. De nem akarok nagyokat gondolni. A rövidtávú célom, hogy eljussak egy olyan szintre, hogy el tudjak olvasni mangákat és egyszerűbb japán könyveket.


Egyébként a kérdés még továbbra is nyitott. Melyik könyvből érdemes tanulni? Gyakorlásra egyébb jó tippet még tud valaki írni?

2021. febr. 28. 17:00
 3/3 A kérdező kommentje:
A kérdésre a továbbiakban is várom a válaszokat! :)
2021. márc. 11. 15:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!