Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Spanyol nyelvvizsgához Magyaro...

Spanyol nyelvvizsgához Magyarországon elég a latin amerikai dialektust ismerni?

Figyelt kérdés
15 éve élek Mexikóban, tervezek hazaköltözni és akkor csinálnék egy B2-es spanyol nyelvvizsgát. Viszont mindent itt tanultam, így abszolút nem ismerem az európai spanyolt (gondolok itt elsősorban a vosotros/as hiányára). Ezt elnézik a vizsgán, vagy szerencsésebb lenne megtanulni?

2021. febr. 21. 10:59
 1/1 anonim ***** válasza:
52%
Szia! Én is latin amerikai nyelvjárást (venezuelai) beszélek. A DELE nyelvvizsgánál ez nem számít, nyugodtan használhatod a saját nyelvjárásodat, viszont fontos, hogy mellőzd a jerga és regionalismo jellegű szavakat és kifejezéseket (teszem azt ne mondd, hogy "Pero qué chingona es esta idea, cabrón.", mivel nyilván a nyelvvizsga is formális/hivatalos közeg. Én nekem C1-em is van, most C2-re fogok menni (amint véget ér ez a őrület) és még örültek is, hogy nem csak spanyolországi akcentust utánozni próbáló emberek voltak szóbelin:D A vosotros-rol annyit, hogy azért nézd át a hozzá kapcsolódó igeragozásokat, de azt hogy nem használod nem probléma.
2021. febr. 21. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!