Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan tanuljak angolt?

Hogyan tanuljak angolt?

Figyelt kérdés

Hello mindenki!


Egy jó darabig még otthon leszek, az iskola továbbra sem nyit ki, de nem is ez a lényeg.

Sajnos angolból nem vagyok jó.. sőt kb ha 2 szót tudok. Általánosban mást tanultam, de most az első gimis évemben angol csoportba tettek, nem volt olyan amit anno tanultam. És habár az első félévben kisebb puskákkal sikerult megirni a könnyebb dolgozatokat kettesre, most a második félévben úgy döntöttem belevágok az angol nyelvbe rendesen. Sajnos tanárra nincs pénz, ezért interneten szeretnék tanulni mint kezdő.

Szóval a lényeg, hogy tudtok e nekem olyan magyar oldalakat, ahol egy kezdőnek is van esélye elkezdeni az angolt tanulni?

Olyan oldalt keresek ahol vannak magyarázatok, nem tul bonyolultak és valóban segitenek megtanulni az angolt.

Nem profi szinten, hanem annyira, hogy 2 év múlva az érettségimen meglegyen a hármas, ha tovább akarok menni egyetemre.

Komolyan szeretnék tanulni, viszont néha tényleg nem árt a magyarázat nekem. Ugy értem,van amit elsőre nem értek meg, vagy nehezen, s ezért jó ha olyan oldalakat tudtok nekem irni, amelyek elmagyarázzák a dolgot és rendesen lehet tanulni az angolt.

Természetesen ha ti vagy más ismerősötök is tanult angolt egy-egy oldalról és azt belinkelitek mert bevált, azt nagyon megköszönném.

Fontos ez nekem, és eddig nem jutottam sokra, ezért is kérem a segítségeteket. Remélem tudtok segíteni. :)


Szép napot, és előre is köszönöm mindenkitől a választ vagy a linkeket az oldalakhoz. :)



2021. febr. 21. 21:41
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Duolingo app

pár ötlet a Youtube-ról: Könnyen Gyorsan Angolul https://www.youtube.com/channel/UCEOFD4QjKFcxnvZeWk7yPKg

Sherlock Holmes 1/7 „Botrány Bohémiában” Villám Angol 1. epizód, Relaxa Kft. https://www.youtube.com/watch?v=4-Etz3JDtvY&list=PLIG7Se82AZ..

5 perc angol újság és honlap [link]

Bármely olyan tankönyv amelyikben benne van a feladatok/gyakorlatok megoldása + van hanganyag.(pl Báti-Véges Angol nyelvkönyv kezdőknek)

Egy másik app a Duolingo utánra: Xeropan [link]

2021. febr. 21. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Az 5 perc angolt én is nagyon tudom ajánlani, illetve ami még sok embernek segíteni szokott az a könnyített olvasmányok. Ha van egy-egy nyelvtani dolog ami nem világos akkor arra akár keress rá YouTube-on, őszintén szólva nem ismerek csak egy magyar alkotót a témában, Eszter Gottschallt, tőle láttam egy-két videót és szvsz jól is magyaráz és normális példákat hoz.

Ami nekem anno a nyelvtanban segített az Dohár Péternek a Kis Angol Nyelvtan c. könyve. Őszinte leszek, néha borzalmas példamondatok vannak benne és az egész hangulata elég érdekes a könyvnek, de maga a nyelvtan esszenciáját nagyon jól megfogja, minden olyasmire kitér amire csak szükséged lehet és egy olcsó könyvről beszélünk.

Ami még nekem anno hatalmasat dobott a tudásomon konkrétan minden lehetséges szempontból (hallásértés, kiejtés, nyelvtan, szleng) az az éneklés. Ezt csak azért gondoltam megemlíteni, mert a feliratosan való filmnézést mindenki mindig elmondja, de nekem ez annyira pont nem jött be, az éneklés ezzel szemben új pályára helyezte a tudásom.

Egyébként ha esetleg bármilyen kérdésed van/lesz nyugodtan dobj itt egy üzenetet, korrepetáltam már embereket és anno a gimiben is sokszor én segítettem ki embereket, állítólag jól magyarázok, amit szeretnék is elhinni magamról.

2021. febr. 22. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!