Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Menyi idő alatt lehet megtanul...

Pistanmalcsik kérdése:

Menyi idő alatt lehet megtanulni a nullárol 50 évesen középfokon algulul, ha nincs nyelvérzékem?

Figyelt kérdés
2021. febr. 22. 18:00
 1/8 anonim ***** válasza:
Mennyi időt szánnál rá egy nap/héten? Egyedül, tanárral, tanfolyamon..?
2021. febr. 22. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

a maximumot amit még "érdemes"

gondolom napi 10 ora már tulzás lenne de talán 8 is

2021. febr. 22. 18:12
 3/8 anonim ***** válasza:
89%

Durva becslés: napi 1 óra tanulással, 5-6 év.

Napi 2 órával kb 3 év.

Napi 3 óránál több szerintem fárasztó ami rontja a hatékonyságot. Ugyanígy napi 10-20 perc tanulás sem annyira hatékony a felejtés miatt.


A középfok 5-600 óra tantermi/tanári oktatás, de minden egyes órához még jön 2 óra otthoni tanulás. Plusz az állítólagos gyenge nyelvérzék. Így ~2000 órával számolnék.

2021. febr. 22. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
köszi. ha menetközben kiderulne mégis van nyelérzékem az csak jo lenne. de enyire nem vagyok képben látod hogy napi 8-10 orában gondolkoztam s csak sejtettem hogy nem lesz jo.
2021. febr. 23. 08:33
 5/8 anonim válasza:
100%
Szerintem a választ megkaptad a kérdésedre, de egy dolgot muszáj leírnom: mindenkinek van nyelvérzéke. (Azzal tanultuk meg az anyanyelvünket.) Az agy pedig úgy működik, hogy ha mondogatod, hogy nem tudod megjegyezni pl. a neveket, akkor ezzel kb azt mondod ki, hogy az az adat felejthető (el is fogod általában felejteni). Persze számolni sem mindenki azonos módon tud, de mindenki tud számolni. Ami viszont nagyon fontos, az a motiváció. Ha úgy állsz neki nyelvet tanulni hogy előre mondod, hogy nincs nyelvérzéked, nem nagyon érdemes elkezdeni, mert már azon vagy, hogy kihátrálj belőle. Ha akarod és fontosnak tartod, meg fogod tudni tanulni. Szerintem sokkal több olyan ember kéne, aki 50, 60, 70 évesen még új dolgok akar tanulni, szóval hajrá! :) A hány éves leszel mire megtanulodra, pedig az a válasz, hogy pont annyi, mintha nem tanulnád meg, csak tudni fogsz angolul is ;)
2021. febr. 27. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 JimDaPro válasza:
Ha már valamennyire meg vannak az alapok, próbálj meg úgy filmeket/sorozatokat nézni, hogy magyar szinkron és mellé angol felirat, így valamelyest jobban össze állnak a mondatok és szavak használata.
2021. febr. 27. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 benboglar válasza:
Vannak a jobb agyféltekés hirdetések, mellyel ragyogóan fejlesztheted a nyelvtanulást. Hozzá kell tennem, hogy a hangos gyakorlás sokat segít, én most kezdem a francia nyelvet - 60 felett !!
2021. febr. 27. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A nyelvtanulás egy végtelen folyamat, de már 2 év alatt egész sok mindent megérthet az ember
2021. jún. 13. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!