Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Román nyelvet a 0ról megtudnám...

Román nyelvet a 0ról megtudnám úgy tanulni hogy a szüleim végig románul beszélnek és ennyi?

Figyelt kérdés
Szóval nem ülök le szavakat meg ilyeneket tanulni hanem szimplán csak úgy beszélnének körülöttem

2021. febr. 22. 22:30
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nagyban függ attól, hogy mennyi idős vagy, de ha eddig nem tudtad megtanulni, akkor kb. lehetetlen lesz.
2021. febr. 22. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sokszor a módszer a rossz. Látom, hogy emberek mennyit szenvednek a nyelvtanulással. Olyan nyelvkönyveket kell keresni, ahol egyszerűbb szövegektől halad az összetettebb felé. Ezeket a szövegeket ki kell szótárazni, a szövegeket meg olvasgatni. Napi szinten fél-egy órát. Ezzel lehet haladni. Sokan azért nem tudnak megtanulni egy nyelvet mert azzal a logikával tanulnak, hogy nyelv = nyelvtan + szavak. De ezt nem így kell. Rá lehet érezni, hogyan használják a gyakorlatban.
2021. febr. 22. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem.

2.-os koromtól nézette velem apám a román híradót. Leérettségiztem, de még most sem tudok románul.

Hiába hallassz egy szavat 20-szor is akár, ha nem tudod mit jelent, semmit se ér.

2021. febr. 23. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Igy egy ido utan erteni fogsz nemi roman nyelvet, de beszelni, osszerakni a mondatokat nem.
2021. febr. 23. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
100%
Hogy tudtál leérettségizni románból úgy, hogy nem tudtad a nyelvet? Ez engem komolyan érdekelne, mert idén érettségizek és nem tudok románul valami jól.
2021. febr. 23. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

#5


Meg kell tanulni az esszéket mint a verset. A legtöbbet lehet egy kaptafa után is. (Vagy minimum mindegyik felét. De pl a Junimea-s esszét be lehet írni még 4 helyre is, hogy teljen a sor.)


A II-es sablonos mese. Azok egyszerűek.


A I-esnél meg kell nézni, hogy a kérdezett dolgok, hol szerepelnek a szövegben, majd azokat kimásolni/átírni egy kicsit.


Az érvelésnél meg már a sablon is van vagy 50 szó. Be kell nyomni közibe pár kérdéshez kapcsolódó mondatot, s kész.


Ebból meg az 5-ös fölötti jegy meglesz. (Nekem konkrétan 5,70 volt a román érettségim. De a biosz már 9,40, s az emelte az összjegyet.)

2021. febr. 23. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha jól beszélnek románul a szüleid, akkor igen, nagyon jól meg tudod tanulni. Mert hallod a szavakat és az összefüggéseket és akaratlanul is rögzülnek benned a kifejezések. De ha a szüleid nem fejezik ki magukat teljesen jól románul és nem beszélnek ösztönösen, akkor hátráltatni fognak mert rosszul tanulnod meg.

Pl nekem nagybátyám nagyon jól tud, de a munkahelyén tanulta meg és azon a szinten is. Főleg tájszólásokat használ, az akkcentusán érződik hogy nem román és sokszor kell ugye keresse a szavakat. Szemben édesapámmal, aki román közegben nőtt fel és bizony jobban beszél már románul mint magyarul (persze itthon magyarul beszélünk, de elkövet nyelvi botlásokat).

Minden esetre sok sikert! ;)

2021. febr. 25. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Románok a szüleim szóval nagyon jól tudnak.
2021. febr. 26. 15:24
 9/10 anonim ***** válasza:

8

Oh,akkor mindenképp alkalmazd. Biztos meg fogsz így tanulni.


Amúgy megkérdezhetem, hogy akkor hogy nem tudsz, ha románok? Csak magyarul beszéltek otthon?

2021. febr. 26. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Csak magyarul beszéltek mert gyerekkoromban nem akartam romanul beszelni. de mostmar igen
2021. febr. 26. 15:52

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!