Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik lenne a legjobb?

Melyik lenne a legjobb?

Figyelt kérdés

A koreai kultúra a kedvencem, azonban szeretem a japán és kínai kultúrát is. Történelemre szeretnék menni, de emellett szeretnék megtanulni egy távol-keleti nyelvet is.

Az egyetemen a koreait nem tudnám tanulni, csupán magánúton.

Kínait a helyi Konfuciusz intézetben tudnám tanulni.

A japánt a szakomon tudnám felvenni.

Melyiknek van legjobban jövője?

Ha lehet, indokokat is várok.

Nem ez alapján fogom eldönteni.



2021. febr. 23. 12:13
A kérdező szavazást indított:
Koreai
Japán
Kínai
38 szavazat
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem ezek alapján döntesz, akkor minek kérdezed?
2021. febr. 23. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Kíváncsi vagyok mások mit gondolnak róla.
2021. febr. 23. 12:18
 3/12 anonim ***** válasza:
29%
Ha tényleg kíváncsi vagy én azt gondolom, hogy felesleges. Az én időmben ütött be igazán az anime mánia, a 90-es évek közepén. Mindenki elkezdett japánul tanulni, sokan fordultak a keleti nyelvek felé, sokan ki is jutottak pl kínába. Aztán - nyilván csak az ismerősi körömre tudok támaszkodni - senki a büdös életben nem használta többé a nyelveket és éveket dobtak a kukába, mert olyan szinten rétegtudást adott, amire nem volt sehol szükségük. Szóval én szerintem jobban járnál egy spanyol, vagy valamilyen északi nyelv tanulásával. De ez csak az én véleményem.
2021. febr. 23. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
79%

Attól függ, mit szeretnél kezdemi vele.


Ha a megélhetés a cél, akkor 3.-al teljesen egyet értek, de ha muszáj lenne választani a kínai lenne.


Ha meg csak úgy tanúlgatni szeretnél egy nyelvet, mert tetszik, akkor én a koreait választanám.

2021. febr. 23. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
69%
Ha a megélhetés a cél, akkor arabul tanulj, de ha szórakozásból tanulnál, akkor azt tanuld, amelyik a legjobban érdekel.
2021. febr. 23. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
79%
Fordítónak talán mindhárom nyelv megfelel, de hogy egy ilyen nyelvtudással elhelyezkedj, ahhoz nagyon komoly elköteleződés kell, ill. szerencse, kapcsolatok... Ha én válaszhatnék, a japánt választanám, szerintem a legszebb nyelv a világon. De korea is olyan szinten fejlett ország lett, hogy azzal se nagyon foghatsz mellé.
2021. febr. 23. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonymousreview60 ***** válasza:
100%

1. A japán és a koreai nagyon helyhezkötött és egyik sem közvetítő nyelv. Akit nem fűz üzleti érdek, házastárs vagy "mangayuziság" (értsd sok kulturális tartalom) az nem tudja használni az adott országokon kívül. Csak nagyon korlátozottan.

Japán és Dél-Korea a munkaköri légköre, a gyilkos verseny stb. miatt mentálisan krízisben levő, populációjában látványosan visszaeső társadalom. Bár még csillognak, az igaz.

2. A kínai sokkal több helyen elérhető. Jelentősebb kolóniáik vannak mindenfelé. És a kínai Délkelet-Ázsiában nem elhanyagolgató lingua franca. Plusz: Ázsiáról, az iszlámról sok forrást adott a történészetnek a kínai nyelv, a japán és a koreai nyomokban (sem).

Hacsak nem leszel nipponista vagy korealógus, akkor előbb a kínai.

2021. márc. 8. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Kínai, a mostani terjeszkedesuk és befolyásuk alapján.


Bár engem a koreai érdekelne.

2021. márc. 13. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
81%

Miért érdekel arc és név nélküli vadidegen emberek véleménye olyan dologban ami személyes, és a jövődet befolyásolja?

Azt válaszd, amelyik neked szimpatikus.

2021. ápr. 28. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonymousreview60 ***** válasza:
#9: Valószínűleg azért, mert túl nagy erőbefektetés nem milliomoscsemeteként olyan szakot elvégzni, ami nem vagy csak kevéssé váltható forintra.
2021. ápr. 28. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!