Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyi idő eljutni egy gyenge...

Mennyi idő eljutni egy gyenge BME B2-es szintről egy Cambridge C1-re? Ha nyáron sokat készülök, ősszel meglehet? Hogyan készüljek fel egyedül?

Figyelt kérdés

2021. febr. 23. 15:26
 1/3 anonim ***** válasza:

Ezer és milliom próbavizsga van a világban, a vizsgaközpont oldalán is van, a neten rengeteg az elérhető, letölthető, amellett könyvesboltban is lehet venni, hát a világ legegyszerűbb dolga az, hogy saját magad felméred a tudásodat, és annak hiányát.

A második kérdésedre én azt mondanám, nyilván nem ugyanazt értjük "sokat készülök" alatt. :) Másutt ezt írtam: Széleskörű műveltségre van szükség, a világ dolgaiban tájékozottságra. Például a vizsgaközpont oldalán a CAE vizsgánál a Free Sample Paper Reading feladatánál a cikkek címe:

Studying black bears

The origin of language

Training sport champions

Introduction to a book about the history of colour

The Architecture of Happiness

Scottish Wildcat

Starting out on your career

És ezekhez az tanácsolható, hogy nézzél ismeretterjesztő csatornákat, olvassál National Geographicet meg egy politikai lapot, olvassál szép nyelvezetű irodalmat.


A harmadik kérdésemre az én válaszom: sehogy. Főleg mivel a speaking kétszemélyes (hogy csak egy fél mondatot idézzek avizsgaközpont tájékoztatójából: initiate and maintain a discussion, and reach a decision through negotiation).


Az figyelembe veendő, hogy én nem értek hozzá. :)

2021. febr. 23. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha csak nyáron kezdesz el készülni, és nem szánod rá a napod nagy részét hasznos tanulással, akkor nem. Nem ismerem a BME-t, de a Cambridge más szint.
2021. febr. 23. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Most BME B2-re készülök a sulival és igyekszem angolul sorozatozni/olvasni/játszani, úgyhogy nem 0-ról kezdeném, de azt láttam, hogy a C1 valóban egy magas szint.
2021. febr. 23. 19:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!