Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan készüljek fel önállóan...

Hogyan készüljek fel önállóan egy német B2-es, azaz középfokú nyelvvizsgára?

Figyelt kérdés
Ha van bármilyen ötletetek is, mindegy mennyire tűnik magától értetődőnek kérlek írjátok le. Hosszú évek óta tanulom a német nyelvet iskolában, de úgy érzem sehová nem jutok vele. Úgy érzem kezembe kell vennem az irányítást ha le szeretnék nyelvvizsgázni. Több osztálytársam van, aki suli mellett évek óta jár magántanárhoz, mégsem tud egy szót sem szólni németül, nem hogy nyelvvizsgát tenni. Természetesen ez nem a magán nyelvtanárok ellen szól, biztosan vannak akik nagyszerűen végzik a dolgukat, csak én a saját környezetemben nem ezt tapasztaltam, persze az sem utolsó szempont hogy ezt finanszírozni nem kevés pénz lenne. Végülis úgy döntöttem hogy megpróbálok egyedül felkészülni. Milyen könyvet/"gyakorlófüzeteket" vegyek? Bármilyen tanácsot, praktikát, módszert, tippet és segítő szándékú hozzászólást szívesen fogadok! Ha esetleg ez befolyásoló lenne, ECL nyelvvizsga a célom, valószínűleg arra megyek, és körülbelül 1 év múlva szeretnék, vagy amikor úgy érzem elértem a megfelelő szintet. Előre is köszönök minden segítséget!

2021. febr. 26. 19:58
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Ennek az oldalnak az alján ingyenesen letölthetsz mintafeladatokat gyakorlásképp, szerintem nagyon hasznos. Az idegen szavaknak pedig nézz utánna, azzal is bővül a szókincsed.

[link]

Van benne olvasás, hallás, írás és szóbeli feladat is. Az olvasát hallást simán le tudod magadnak ellenőrizni, az írásokat add a tanárodnak, biztos tud rá szánni 5 percet hogy átellenőrizze. A szóbelire pedig azt ajánlom keress egy tanulótársat akivel tudtok beszélgetni a témákról. Valamint olvasd el az ECL oldalán a követelményeket, szóbeli témaköröket stb. Azt ajánlom, hogy ne dolgozd ki, viszont gyűjts hozzájuk vázlatpontokat, hogy élesben mindenképp tudj róluk beszélni.

2021. febr. 26. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Keress olyan oldalakat, ahol tudsz külföldiekkel kommunikálni, pl. interpals.

De néha a Goethe Institut is szervez online beszélgetéseket, facen keress rá (goethe-institut Ungarn)

2021. febr. 26. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia, már leírtam máshova is: easy german: van vagy 150 podcast. Az első 3-hoz van szöveg is, angolra fordított szójegyzettel, fel lehet iratkozni, és akkor elérhető a többinél is. Asszem hetente olyan 1 kávé ára. Én nem iratkoztam fel, mert nekem így is tök jó, de ez nagy segítség lehet. Easy German youtubon vagy 400 videó különféle témákban: ezek 2 évre való anyagok, vagy többre, és folyamatosan jönnek az új dolgok. Nagyon humurosak, az embernek jobb lesz a kedve is. Italki: vmi fantasztikusak a németek, ingyen kijavítják neked a fogalmazásaidat! Tanulj mondatokat, az anki programot tudom ajánlani, ahova el tudod menteni, a kifejezéseket, később átnézni.

Még hára van a beszéd: egyrészt van az autológia, amikor saját magaddal beszélgetsz, másrészt ez tudom nem mindig jó annyira. A legjobb lenne találni egy nyelvcserepartnert, vagy nyelvtanár. Ez a legnehezebb része úgy gondolom. + filmézés, rengeteg rengeteg olvasás olyan témában, ami számodra örömet okoz. Én pl. Most regényeket szeretek olvasni. Vadászni, vadászni a kifejezésekre, mondatokra!

Nyelvtanhoz pedig sztem tökéletes Maklári Tamástól a Lazán németül

2021. márc. 16. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!