Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik a legkönnyebb nyelv a...

Melyik a legkönnyebb nyelv a német angol francia orosz spanyol olasz közül?

Figyelt kérdés

2021. márc. 1. 12:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
82%
Angol és olasz
2021. márc. 1. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
82%
Angol.
2021. márc. 1. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Ezek nagyjából mind ugyanolyan nehézségűek. Valami az egyikben könnyebb/nehezebb, valami a másikban, valami a harmadikban, stb.

Az angol is csak kezdetben, egy bizonyos szintig könnyű; a spanyol olasz, német, francia, orosz meg az elején nehéz, aztán már könnyebb. De felsőfokra kiegyenlítődnek.

2021. márc. 1. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
97%

Azt mondanám, hogy az angol, de az sem könnyű egy idő után. Tanultam ezek közül angolt, németet, spanyolt is.

Ha egyet kell választani ezek közül, akkor én az angolt érzem a legkönnyebbnek, angolórán soha nem volt olyan, hogy valamit nagyon ne értettem volna, de ez lehet annak is köszönhető, hogy az angol a világnyelv, már körülvesz minket. Angol nyelvű zenék mennek a rádióban, sok angolos kifejezéssel találkozunk az interneten de még a szlengben is, nekem van Netflixem, nézek angol nyelvű filmeket stb.

A németet és a spanyolt én kb. egyforma nehézségűnek érzem, pedig az interneten mindenki írja, hogy a spanyol mennyire könnyű (én ezzel vitatkoznék), a német meg vért izzadós.

Mindegyikben más-más a nehézség. Az angolban és a spanyolban elég sok igeidő van, a németben kevés, amit meg valóban használnak így a hétköznapok során, az meg még kevesebb, tehát nekem a németnél soha nem kellett azon gondolkodnom, hogy vajon melyik igeidőt használjam, jó igeidőt használtam-e. Míg az angolnál és a spanyolnál ez előfordul. Viszont a németben ott van a melléknévragozás, amivel szerintem mindenkinek meggyűlik a baja, 3 nem van (der, die,das), ha nem tudod, hogy egy szónak milyen a neme, akkor nem tudsz nyelvtanilag helyes mondatokat alkotni. Nekem leginkább ez a problémám a némettel, pedig már letettem a nyelvvizsgát is, de még mindig van olyan, hogy nem tudom egy szónak a névelőjét. Az angolban egyáltalán nincs ilyen, ott minden "the", a spanyolnál meg csak 2 van és ha megtanulod az erre vonatkozó szabályokat, akkor ezzel nem lesz gond. Én például sosem írom ki spanyolnál a szótárba minden szó mellé, hogy "el" vagy "la", mert egyértelmű. A német mondatalkotás szerintem nehezebb, mert elég kötött a szórend, míg spanyolnál és angolnál nem nagyon. A spanyolban még eleinte nehéz a kötőmód, amivel én a németnél és az angolnál nem találkoztam, de ha megszokja, begyakorolja az ember, akkor már megy. Ragozás az angolban alig van, a spanyolban és a németben van, a spanyolban jobban.

A kiejtéssel nekem egyik nyelvnél sem volt gondom, de szerintem a német és a spanyol kiejtés könnyű, megtanulod az ábécét, hogy mit hogy kell ejteni és az 99,9% úgy van. Az angolnál nem és ott jobban eltér az írás és a kiejtés.

2021. márc. 1. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Mivel az angol is benne van a listában, azért feltehetően nem tudsz még angolul. Erre a nyelvre valószínűleg szükséged is lesz előbb-utóbb, úgyhogy előbb-utóbb meg kell tanulnod.
2021. márc. 1. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
97%
Ha vki nem botlott még bele a kötőmódba angolból, az milyen szinten tudja a nyelveket?
2021. márc. 1. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
95%
6: Jogos, felpontoztalak.
2021. márc. 1. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
24%

YA ne znayu, chto deti dumayut, chto russkaya tykva eto prosto

Aki érti érti aki nem nem. De amúgy számomra meg akit ismerek azt mondja hogy az orosz a könnyű persze az angol a legkönyebb nyelv mert konkrétan egy semmilyen nyelv nagyon kevés betű, szó stb én az oroszt tenném másodiknak.

2021. márc. 3. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
94%
Reménykedtem benne, hogy senki nem írja a spanyolt. Amióta felsőfokúm van belőle azóta nem értem, hogy az interneten miért írják olyan sokan hogy könnyű... Nem az. A kiejtés tényleg nem nehéz, de a többi része az szerintem biztos nehezebb az angolnál például. Olaszról tudok még beszélni, az szerintem a spanyol körül van, a kiejtés lehet kicsit könnyebb meg a kötőmód (talán nem használják annyi helyen mint a spanyolban), de a névmások meg a prepozíciók nekem az olaszban nehezebbek voltak mint a spanyolban. Szóval én az angolt mondanám ezek közül a legkönnyebbnek, mert akinek az nem megy, az szerintem ne próbálkozzon újlatin nyelvvel. Oroszt és németet nem ismerem, de azok is nehezebbnek tűnnek az angolnál.
2021. márc. 3. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
46%
#6: A kötőmód hasonló helyzetben van, mint az ikes ragozás a magyarban, azaz lebomlóban. Az irodalmi nyelv inkább őrzi.
2021. márc. 4. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!