Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik nyelvet válasszam:...

Melyik nyelvet válasszam: német, francia vagy spanyol?

Figyelt kérdés

Továbbtanulásnál kell ezek közül nyelvet választanom.

IT területen tervezek majd Egyetemre menni a jövőben az egészen biztos.

Angol természetesen alap a kérdés az angol utáni 2. nyelvre irányul.

Ha kérhetem indoklást is írjatok, miért gondoljátok úgy, amit gondoltok,

köszönöm.


2021. márc. 2. 18:27
 1/9 anonim ***** válasza:
52%

Német


Ezen a nyelvterületen nagyon jók az elhelyezkedési esélyek, ha esetleg diploma után külföldre szeretnél menni...

2021. márc. 2. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Francia. Angol után a német nagyon nehéz. Túl kötött.
2021. márc. 2. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
76%
A német hasznos, viszont nehéz nyelv. Én a spanyolt választanám, mert az angol is hasonlít a latin nyelvcsaládhoz, bár a némettel rokon. Franciát semmiképp. Nehéz is és felesleges is.
2021. márc. 2. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
52%
3 jogos, a spanyol lenne a legkönnyebb ezek közül
2021. márc. 2. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

köszönöm, 3 különböző válasz érkezett.

Tisztázásképpen annyit szeretnék még írni, hogy a nehézségi szintje a nyelvnek ne legyen perdöntő az nem akadály, inkább a hasznosság döntene részemről.

2021. márc. 2. 18:44
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Akkor valóban a német.
2021. márc. 2. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Hasznosságban német a nyertes, könnyűségben spanyol, viszont IT-hoz egyik se lesz kifejezetten hasznos. De ha már valamit tanulni kell, akkor a német, annak még egy nyaralás alkalmával is hamarabb veheted hasznát akár, vagy ha - itthonról, vagy külföldről - német/osztrák cégnél dolgoznál IT területen.
2021. márc. 2. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, hogy a francia mitől felesleges. Ha az felesleges akkor az angolon kívül minden felesleges, mert az angol a köznyelv. Hasznát egy nyelvnek akkor veszi, ha használni tudja. Úgy értem hiába tud valaki spanyolul, ha franciával kell beszélni és ez fordítva is igaz. Felesleges a spanyol is, ha francia ügyféllel kell beszélni (bár nem tudom milyen az IT munka). Én az angolt tanulom és németet hozzá, mert lehet egy német cégnél kötök ki majd. Ezenfelül engem érdekel a francia és az orosz, de ez nem munka céljából hiszen értelmetlen lenne ki totózni milyen nyelvet kell majd használni munka során. Még ha sikerül ki totózni akkor is csak előny és nem kötelező, mert a spanyol logisztikus emberkének is tudnia kell angolul. Szóval én nem tudom kinek mi miért felesleges valami.
2021. márc. 2. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 MJozsi44 ***** válasza:
A német a nyerö! Ott elöregezik a tarsadalom es sok munkahely keletkezik. Az angol hasznosan haszontalan. Hasznos, mert mindenhol beszelik es ez a technologia nyelve, de pont ezert devalvalodik az erteke. A franciaknal e spanyoloknal a csokosaknak jutnak az allasok.
2022. dec. 9. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!