Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ki ismer ójapán, vagy kínai...

Ki ismer ójapán, vagy kínai eredetű japán szavakat hosszú "A"-val ejtve, az okaasan, obaasan kivételével? Tehát NEM katakanásakat.

Figyelt kérdés

2021. márc. 5. 18:24
 1/6 anonim ***** válasza:
58%
Hidd el, a gyakorin nem fogsz japanológust találni. Én is csak ezeket ismertem, animékből :D.
2021. márc. 5. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Vannak ilyenek, hogy ああ mint mutatószó vagy さあ.


Ezenkívül szinte az összes szóhatáron van, és általában külön is ejtik, tehát például egy 把握-t nem vennék ide.


Amit még találtam, és akár lehetnek hasonlók:

マージャン (kínaiból: májiàng)

俺 【おらあ】 (elavult olvasat)

ザーザー (hangutánzó – eső hangja)


Keresgélni leginkább úgy tudsz, hogy jishón ( [link] rákeresel a *〇あ* kifejezésre, ahol a 〇 helyére beírsz az あ段-ból egy kanát. (Pl. か, és megkapod az おかあさん-t)

2021. márc. 6. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 dornstadter ***** válasza:
100%

Ami nekem így hirtelen eszembe jut, a fentieken kívül pl:

嬶(かかあ)- feleség, de elég lekezelő, pejoratív kifejezés

なあなあ - kiegyezni, beadni a derekad. De tájegységenként eltérő jelentése is van, pl. nyugodtan, nem kapkodva csinálni valamit.

さあらぬ - közönyös, nemtörődöm

2021. márc. 6. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Jól sejtem, hogy viszonylag ritka az ójapán és kínai eredetű, hosszú Á-val ejtett sztederd / tokiói japán szó, ha a kana-ismétléses szavakat leszámítjuk mint pl "száá-száá", és ha leszámítjuk a hangutánzókat?
2021. márc. 7. 18:28
 5/6 A kérdező kommentje:
(...továbbá ha leszámítjuk az indulatszavakat.)
2021. márc. 7. 18:29
 6/6 anonim ***** válasza:

A kínai nyelvben ilyet nem találsz. Kínaiul tanulok, de a kínai nyelvben még nem találkoztam ilyennek. A nyelv szabályai szerint nem következhet két "a" egymás utám.


(Hansúlyozom, hogy tanulok kínaiul. Ha rosszat mondtam bocsánat. :) )

2021. máj. 15. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!