Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan fejlesszem az angol...

Hogyan fejlesszem az angol nyelvtudásom?

Figyelt kérdés

A héten volt a nyelvvizsgám, középfokon. Az írásbeli tök jó lett, bőven az elégséges szint felett, a szóbelim viszont nem lett meg. Első része volt a szövegértés, amiben ha jól emlékszem nem is volt hibám. Utána következett a beszélgetős rész, aminél szinte semmit sem tudtam mondani, így hiába lett jó a többi, amiatt sikertelen lett az egész. Olyan témákról kellett beszélni, amiről én nem tudok semmit. Például orvosi vizsgálat. Annyit tudtam mondani, hogy az orvoshoz be lehet jelentkezni ha valakinek valamilyen baja van, el kell menni hozzá, ő megvizsgál, aztán majd valami lesz. Hozzátettem hogy pontosan nem tudom hogyan zajlik egy vizsgálat, még sosem voltam egyen sem. Ez volt úgy 0,5 perc, és 3 percig kellett volna róla beszélni. Rizsázni nem tudok olyanról, amiről semmi információm nincs. Utána beszélni kellett a színházról, színházi előadásokról. Itt kb. ugyan az volt, fél percben elmondtam hogy vannak színházak, valami élő adás szerűség szokott bennük menni, de én még sosem voltam, és nem is leszek mert bullshit az egész. Meg még volt valami téma, amire nem emlékszem mi volt. És ezzel nem értem el a 40%-ot.

Szóval hogyan tudnék a következő felkészülni? Az angol szavakkal nincs gondom, voltam Angliában is fél évet, csak az ilyen semmitmondó értelmetlen témákról nem tudok beszélni.



2021. márc. 6. 13:32
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
71%

Itt NEM az angoltudásoddal, hanem az általános ismereteiddel van baj.

Ha valaki nem tud egy orvosi vizsgálatról, színházról beszélni, az igencsak probléma. Még ha nem is voltál soha orvosnál vagy színházban, az ért filmekben, könyvekben elö szokott fordulni ilyesmi, ha máshonnan nem, onnan azért lehetne valami elképzelésed. (Vagy olvasni, filmet nézni sem szoktál?)

2021. márc. 6. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Nem szoktam. Egy dolog érdekel: a szakmám (elektronika). 24 éves vagyok, most záróvizsgáztam le, 10 éves korom óta csak ezzel foglalkozok. Eleinte néztem szakmai jellegű videókat, de már vagy 5 éve egyet sem, mivel nem tudnak újat mondani. Olyannyira ez érdekel, hogy általános iskolától kezdve egyetemig mindenből 2-es voltam ami nem kapcsolódik ehhez, a többiből a kiválónál is jobb, középiskolában 2 éven keresztül én tartottam bizonyos órákat az osztálytársaimnak.
2021. márc. 6. 13:59
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Lehet tudni nagyjából a témákat, hogy mik fordulhatnak elő egy nyelvvizsgán, és az olyanokhoz, amik amúgy nem érdekelnek vagy nem tudsz róluk sokat, érdemes lehet utánanézni egy kicsit a neten és megírni valami mintaválaszt. Illetve vannak szóbelire felkészítő könyvek is, ott vannak mintaválaszok az adott szinthez igazítva.

Én a helyedben próbanyelvvizsgáznék nagyon sokat, vagy egy magántanárral, vagy ismerőssel/családtaggal, aki nálad jobban tud angolul. Ő felhozhatna mindenféle témát és akkor kiderülne, hogy mi az, amihez nem tudsz hozzászólni, és közösen írhatnátok mintaválaszokat. És nézz ismeretterjesztő csatornákat a youtube-on (angolul), napi 10-15 perc és hallasz olyan témákról, amikkel magadtól nem foglalkoznál.

Esetleg lehet még az a probléma, hogy nem vagy hozzászokva az angolul társalgáshoz és olyankor kicsit leblokkol az ember kreativitása, ha beszélni kell, ebben is a fentebb írt módszer segít.

2021. márc. 6. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
65%

Akkor igen komoly bajok vannak a szocializációddal, ezen sürgösen javítanod kell, mert ebböl rengeteg társadalmi problémád lesz, munkahelyen is meg privát is.


Van olyan érzésem, hogy nálad valami egyéb probléma van a háttérben, esetleg azt kellene rendbetetetni.


Az angol vizsgához meg csak annyit, hogy nézz utána, milyen témák voltak az elmúlt 10 évben és azokról olvas valamit a neten, hogy legyen valami elképzelésed ezekröl a témákról is.

2021. márc. 6. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Ezt megtettem még pár napja, a témák 95%-áról nem tudok beszélni, a többi 5% meg olyan hogy valószínűleg el tudom vinni abba az irányba hogy még is csak tudjak róla beszélni.

Nincs egyéb problémám, egyszerűen nem érdekelnek az emberek, a hétköznapi bajaik. Elvagyok bármilyen társaságban (általában csendben, mert nem sok mondandóm szokott lenni). Társadalmi problémám még nem volt, ha valaki engem nem érdeklő dologról akar beszélni, akkor egyszerűen otthagyom, mivel nincs olyan ember a Földön akitől függenék. Van munkahelyem, most HO-ban vagyok, a kollégáimmal csak szakmai dolgokról beszélünk és teljesen jól megvagyok itt, már 3 éve. Azzal teljesen egyet értek hogy nem vagyok szocializált, de nem is akarok lenni, addig fogok ellene küzdeni ameddig tudok (emiatt sem néztem utána azoknak a témáknak, amik szóba jöhetnek nyelvvizsgán; reméltem hogy ki tudok térni valamilyen irányba előlük, de nem tudtam).

2021. márc. 6. 14:12
 6/16 A kérdező kommentje:
Esetleg tudnátok olyan nyelvvizsgát ajánlani, ahol ténylegesen a nyelv ismeretét értékelik, és nem szükséges hozzá hétköznapi általános tudás?
2021. márc. 6. 14:14
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
A 3-as válaszoló vagyok. Az a baj, hogy az emberek általában hétköznapi általános dolgokról beszélgetnek, ezt nem tudod kikerülni sajnos, de célzottan fel lehet rá készülni. Vannak ilyen könyvek, hogy 1000 kérdés 1000 válasz, azokban ott van egy rakás példa, arra azért vigyázz, hogy ne magold be őket, csak a lényegét jegyezd meg, mert egyrészt elfelejted vizsgahelyzetben, másrészt ha mégsem, akkor kiszúrják úgyis. Olvass el egy ilyet, és gyakorolj NAGYON sokat valakivel, aki jól tud angolul (és nem okoznak gondot neki a hétköznapi témák). Hidd el, így sikerülni fog, nincs semmi titkos recept.
2021. márc. 6. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
41%
Vedd tudomásul, hogy vannak nyelvvizsga követelmények, ha tetszik, ha nem. Nem kötelező nyelvvizsgázni! Szánalmas az ilyen ember, aki azt gondolja, hogy az az élet, amelyet él. Sajnállak.
2021. márc. 6. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

#7: Akkor meg fogok próbálni egy ilyet könyvet, végülis tényleg kevesebb idő kell hozzá mint minden területnek utánaolvasni. Köszi.

#8: Én is sajnállak téged, hogy sosem fogod előrébb mozdítani a világot, de még csak az országot sem. Ahhoz hogy valamilyen területen világszinten kiemelkedj, ennyire sarkos életet kell élni, tetszik vagy sem. Például szerinted azt az eszközt amiről most írsz kik és hogyan tervezték meg? Ugyan olyan emberek mint én, akiket semmi más nem érdekelt és napi 16-18 órát beleöltek éveken keresztül abba amit csináltak.

2021. márc. 6. 16:04
 10/16 anonim ***** válasza:
Ja, ez a fordított okoskodás. Mivel a zseni hülye volt máshoz, hát én, ha hülye vagyok máshoz, akkor zseni vagyok.
2021. márc. 6. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!