Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan tanuljak nyelvet otthon?

Hogyan tanuljak nyelvet otthon?

Figyelt kérdés

Már egy jó ideje itthon vagyok a vírus miatt. Gimnáziumba járok, ahol angolt és németet tanulok. A nyelvek nem az erősségeim, de megteszek mindent tőlem telhetőt.

Elkezdtem itthon latinul tanul, mert érdekel és orvosira szeretnék menni (tudom, hogy nem fontos oda a latin tudás, de hátha ad egy kis pluszt).

Hogy tudnám itthon megtanulni a latint annyira, hogy majd nyelvvizsgázhassak belőle? Az angol és német tudásomat, hogy tudnám fejleszteni?

Szeretek olvasni, ezért arra gondoltam, hogy elkezdek idegen nyelven olvasni, de kicsit félek, hogy elvesznék a könyvben. Tudnátok ajánlani könnyebb angol és német olvasmányokat?


Köszönöm, ha elolvastad. :)



2021. márc. 7. 10:44
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A latin nyelvvizsgánál leginkább a nyelvtannal, a kultúrtörténettel és az irodalommal kell képben lenni.


[link]


Nem biztos, hogy megéri az energiabefektetést, mert egészen más milyen tudást követelnek, mint az orvosin, de ha elszánt vagy, akkor a következő utat érdemes követni:


Először is mindenképp érdemes beszerezni egy nyelvtankönyvet (egy viszonylag újat, régit nem érdemes). Utána egy hagyományos nyelvkönyvet vagy nyelvkönyvsorozatot (pl. Betts Gavin könyvét). Végül pedig érdemes a kultúrtörténetbe beleolvasni, azt szóbelin szokták kérni.


Hans Orberg könyveit (Lingua Latina per se illustrata) is kipróbálhatod, azok latinul tanítják a latint. Ha megvannak az alapok, lépésről lépésre közelebb kerülhetsz a latin szövegek megértéséhez.

2021. márc. 7. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
17%
Már a múltkor is feltűnt, hogy így írod Gavin Betts nevét, mintha Verne Jules-t írnál, lehet, hogy azt hiszed, hogy a Gavin a vezetékneve? Nem.
2021. márc. 7. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
48%
2# Ez így van. Igaz! Mindig elfelejtem. Többször láttam publikációban a nevét, ahol ugye "Betts, Gavin"-ként szerepelt, talán emiatt maradt meg keleti névsorrendben a neve bennem.
2021. márc. 7. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ne félj az idegen nyelvű olvasástól! Fontos, hogy olyan könyvet válassz amit szeretsz, mert ha unalmas számodra a könyv, ráadásul még más nyelven is van, akkor nagy szenvedés lesz. Pont emiatt nem tudok könyvet ajánlani, mivel arról semmit nem írtál, hogy milyen műfajokat szeretsz stb. De kezdhetsz például egy olyannal, amit magyarul már olvastál, akkor legalább érteni fogod a sztorit, aztán ha pár ilyen könyvet elolvastál és úgy érzed, hogy megy könnyen akkor belekezdhetsz olyanokba is, amiket előtte nem olvastál még. Sok sikert! :)
2021. jún. 1. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Én a Duolingot tudom ajánlani, illetve nagyon hasznos ha videókat vagy filmeket nézel idegen nyelven. Ha van rá lehetőség akkor egy magántanár az adott nyelvből is sokat segíthet.
2023. ápr. 10. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!