Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hány év alatt tanultatok meg...

Hány év alatt tanultatok meg egy nyelvet?

Figyelt kérdés

Heti hány órátok volt?

Egy nap hány órát töltöttetek az idegen nyelvvel?Milyen nyelvvizsgátok van? A való életben is folyékonyan tudtok beszélni?



2021. márc. 9. 08:09
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Kitanulni egy nyelvet 100%-ban szerintem lehetetlen, de megpróbálok válaszolni.


Angol:

heti 1 óra

napi 2-3 óra, ha a sorozatot + olvasást is számoljuk

C1 Languagecert, 5 évvel az első angolórám után.

Igen, épkézláb módon beszélem.


Német:

heti 2-4 óra, évfolyamtól függően

ezen felül napi 30-60 perc talán, leckeírással, olvasással is számolva

C1 Goethe, 10 évvel az első németórám után.

Igen, ezt is épkézláb módon beszélem, folyékonyan.

2021. márc. 9. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Egyetemen 4 éven át tanultam németet heti 2x2 órában, plusz még rátoltam magántanárral heti 1x2 órát párhuzamosan az utolsó két évben, és így sikerült egy középfokú nyelvvizsgát csinálnom. Utána német főnököm volt három évig, majd ledoktoráltam Bécsben, igaz angolul, és most már 8 éve Németországban dolgozom mint menedzser úgy, hogy mellette volt német tanárom is kb 3 éven keresztül. Ehhez képest még mindig nem beszélek folyékonyan, rengeteg hibát ejtek, és nincs C1-es vizsgám, de szerintem nem is sikerülne. => Ezt most az egyes válasszal vesd össze. Egyszerűen van, akinek nem fekszik egy nyelv, nem illenek össze. (Más nyelveken is tanultam, azok sokkal jobban mennek, eleve van egy nyelvszakos diplomám egy másik nyelvből, egy felsőfokúm egy harmadikból, érettségim egy negyedikből...)
2021. márc. 9. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!