Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol középszintű érettségin,...

Angol középszintű érettségin, írásbeli résznél az A levélnél milyen formai követelmények vannak?

Figyelt kérdés
Pontozzák itt, hogy van-e köszönés, bekezdésekre tördelés, elköszönés? Mindössze 10 sor van hagyva a feladatnak, ennyi helyre nem férne el bekezdésekre tagolva a szöveg (sorkihagyással, elköszönéssel)

2021. márc. 9. 10:45
 1/3 anonim ***** válasza:
köszönés, elköszönés kell mindenképpen (ebből tudják meg hogy tudod e hogyan kell formálisan/informálisan köszönni) és külön sorba legyenek, de sorkihagyás nem kell (nem csak az angolnál hanem semelyikérettséginél sem).
2021. márc. 9. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
De ha sorkihagyás nem kell, akkor behúzás kell az új bekezdéseknél gondolom? Néztem angol levél mintákat, ott mindenhol sorkihagyással jelölték az új bekezdéseket, ellenben itt Magyarországon általában behúzással. Ezért gondoltam csak ^^
2021. márc. 9. 13:17
 3/3 Cortez.felesege válasza:
Fiygelj arra h mi a szituacio igy formalis/informalis kevel szugseges. A bekezdesekre kelk figyelni. A helyesiras/grammatikailag is helyes elgyen nyilvan es legyen meg hozza bo szokincs. Nem tudom hogy van a pontozas, de az en angol tanarom mindig ezt mondja es ezeket pontozza dolgozatoknal.
2021. márc. 10. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!