Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A spanyol is olyan lazább...

A spanyol is olyan lazább nyelv mint az angol vagy inkább szabályozott, mint a német?

Figyelt kérdés
2021. márc. 9. 14:44
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Mi a "laza" az angolban? Annak is elég jól szabályozott a nyelvtana. Ahogy a németnek és a spanyolnak is.
2021. márc. 9. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
84%
Én 11 éve tanulok angolul és hát hogy is fogalmazzak nagyon megszerettem. A németet az iskolában idén kezdtem el, de már előtte is tanultam 1 évig, de már akkor sem tetszett. Nekem tök bonyolult. Azt hiszem az angolnak jóval könnyebb a nyelvtana mint a németnek viszont szókincsben és kiejtésben a német a könnyebb. A spanyolt is idén kezdtem el tanulni, de azt csak duolingo-n és szerintem sokkal lazább mint a német. Talán azt mondanám a három közül az a leglazább nyelvtanban. Nem tudom. Remélem tudtam segíteni.
2021. márc. 9. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
93%
Az angol nem értem miért lazább nyelv. Csak mert köznyelv és alapnak tekintünk rá attól nem lesz semmivel sem könyebb. Én is tanultam németet és sokkal könnyebben ment nekem a német mint az angol. Szerintem nagyon fontos az hogy mennyire érdekel téged a tanult nyelv, mert ha úgy tanulsz hogy kötelező akkor a legkönnyebben tanulható nyelv is legbonyolultabb lesz. Persze lehet egy nyelv nehezebb a másiknál, de amiben könnyebb az másban nehezebb. A mi nyelvünk is nagyon nehéz a külföldieknek a ragozások miatt, de annál egyszerűbb mondatot alkotni. Szóval forma forma, csak kérdés mennyire bírsz megbirkózni vele. Az is kérdés tetszik a nyelv vagy sem.
2021. márc. 9. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
81%

az angolban kb az egyetlen kötött dolog az a szórend, ilyen nincs igazán a spanyolban. ha csak ezt az egyet nézzük akkor lazább.

Viszont ugyanúgy vannak nemek, igeragozás, többfajta névmás, mint a németben.

És ott van a kötőmód aminek a használatával eléggé sok nyelvtanuló szenved.

Szóval nem mondanám lazábbnak mint az angolt. A németnél viszont egyszerűbb a nyelvtana.

2021. márc. 9. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
87%

Én pont ezt a három nyelvet tanultam, illetve angolul folyékonyan beszélek, spanyolul olyan középfok környékén, igaz bizonyítványom nincs belőle. Németből konkrétan azon kívül hogy hogy kell bemutatkozni az ég világon semmire nem emlékszek, még 10-ig sem tudok elszámolni. Én a tapasztalataim alapján azt gondolom, hogy általánosságban az angol talán nyelvtanilag a legkönnyebb, aztán a spanyol majd a német. Viszont! Ennek ellenére én a hármassal értek egyet, van aki az egyik, van aki a másik nyelvben találja meg az örömét.

Emlékszem hogy gimiben volt egy lány aki egy viszonylag híresebb általánosból jött, első osztálytól kezdve heti 4-5 órában tanulták az angolt. Ehhez képest én negyedikben kezdtem heti 1 órával, majd felsőben heti 2-2,5 órám volt. Azt mondanám, hogy a kilencedik osztályt közel azonos tudással kezdtük, aztán viszont 10. végére össze sem lehetett hasonlítani a tudásunkat, az én javamra. Közben viszont mindketten elkedtünk németet tanulja ugyan abban a teljesen kezdő csoportban, és amíg ő 10. végére olyan szintre került németből, hogy átjeletkezett emeltre majd emelt érettségit is tett, én örültem ha a színeket fel tudtam sorolni.

A spanyollal szintén érdekes tapasztalataim vannak. A németet elég nagy óraszámban tanultam egy hihetetlenül jó tanártól, mégsem maradt meg semmi és végig csak szenvedtem. A spanyolt viszont magamtól kezdtem el itthon tanulni két könyv és az internet segítségével, és ahhoz képest hogy mennyi időt töltöttem vele, baromi gyorsan ragadtak rám a szavak és én személy szerint a nyelvtannal sem szenvedtem. Ezzel a kis sztorival csak annyit szerettem volna érzékeltetni, hogy még ha egy nyelv objektíven vizsgálva nehezebb is mint egy másik, neked lehet hogy az agyad pont arra a nehezebbre fog ráállni és örömmel fogod tanulni.

2021. márc. 9. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!