Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Más is van úgy vele (középszin...

Más is van úgy vele (középszintű vizsgával), hogy sokkal könnyebben elmond valamit angolul, mintsem megértse a folyamatos (a hallgatóra tudására tekintettel nem lévő, folyamatos) beszédet?

Figyelt kérdés
Sokszor hallom, hogy mondják, érteni értik az adott nyelvet, de megszólalni azt nem tudnak. Milyen érdekes, amit el akarok mondani, könnyen elmondom, mert úgy válogatom meg a szavaimat. De ha más beszél, simán beleszőhet akármit, amit nem ismerek vagy nem jut eszembe és bukott is az egész...

2021. márc. 18. 17:46
A kérdező szavazást indított:
Inkább megértem, mit mondanak, de közölni kevésbé szeretek
Inkább közölni szeretek, megérteni néha több nehézséget okoz
12 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
És mi a kérdés?
2021. márc. 18. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát nálam ez is-is.

Angolból inkább jobbam értek mint beszélek, németül jobban beszélek mint értek :D


Angolom B2-es, németem C1-es.

2021. márc. 18. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
A kérdés egy felmérés is, kíváncsiságból, kinek mi a tapasztalata, stb...
2021. márc. 18. 20:52
 4/8 anonim ***** válasza:
27%
A kerdes az, hogy amit kerdezonk magyaraz, szerinte tokjol, azt akinek magyaraz, megerti e. 😂
2021. márc. 19. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Hm...
2021. márc. 19. 10:05
 6/8 A kérdező kommentje:
A szavazás érdekes eredményt hoz(ott) számomra, köszi!
2021. márc. 19. 10:06
 7/8 A kérdező kommentje:
Ha valaki nem értette volna, akkor a kérdést illusztrálom, mert ma volt egy jó példám rá. Olyan mondatot hallottam, amit saját szavaimmal kiválóan vissza tudnék adni, de az elmondott példát kevéssé értettem, mert benne volt olyan szó, melyet talán életemben nem hallottam (oodle) és ami éppen nem jutott eszembe (insert). Pontosan hasonló példákra gondoltam, mikor mint "fogadó" a középszintemmel nem értem meg a "közlő" szövegét, bár magam a lényegét viszonylag könnyedén vissza tudnám adni saját szavaimmal, kellemesen megválasztott nyelvtani keretben. Ezért lep meg a szavazás eredménye, de némi bizonyságot szereztem arról a korábbi tapasztalatomról, hogy sokan éppen ellenkezőleg látják mindezt (amire a magyarázatot továbbra sem értettem meg, de talán nem is fogom)). Köszönettel!
2021. márc. 19. 21:05
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Megértésben minimum annyi kihívás van, mint a beszédben.

BBC Englisht Minden további nélkül megértem, de ez nem jelenti azt, hogy mindent megértek.

Ráadásul már sok embertől hallottam ezt a "megértem, csak 5mp késésel" szöveget, ami alapvetően ellehetetleníti a kétirányú kommunikációt. De az a sejtésem, hogy olyan is van, aki ráfogja, hogy érti, de a valóságban az információ harmada elveszik az éterben, mielőtt az agyáig elérne.


A beszéd nem nehéz, ott inkább a bátorság hiányzik az emberekből. A bátorság, amit gyakorlattal lehet csak megszerezni.


De ez lehet csak nálam van így. Szinte sose néztem semmit felirat nélkül, de naponta beszélek angolul.

2021. márc. 20. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!