Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Van értelme a "passzív hallgat...

Van értelme a "passzív hallgatasnak"?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy pl szól a podcast angolul, de nem kifejezetten figyelek rá, közben takarítok meg hasonló.

Így lehet valami segítsége, vagy így nem is éri meg hallgatni?


U.i: lehet buta kérdés


2021. márc. 20. 19:09
 1/4 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem figyelned kell rá. Takaríts, de figyelj. Véleményem szerint csak így ér valamit.

Utána szóban foglald össze, amit hallottál, és alkoss saját véleményt is.

Ha takarítasz vagy bármit csinálsz és elkalandoznak a gondolataid, az a rész szerintem kiesik.

2021. márc. 20. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Persze, van amikor kifejezetten arra figyelek,ez csak amolyan passzív tanulás lenne, amikor nem tanulok :)
2021. márc. 20. 20:52
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Olyan szempontból van értelme, hogy a füled hozzászokik a nyelv "dallamához", megszokod a nyelv hangzását. Nagyon sok diák vérzik el a magnós résznél vizsgán amiatt, hogy nincs hozzászokva az anyanyelvi szintű angol beszédhez.
2021. márc. 20. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
91%
nem tudom hogy mennyire lenne hasznos, csak úgy passzívan háttérzajnak szerintem egy idő után csak nem fogsz á figyelni. nekem német az első idegennyelvem, többet használom pár éve mint a magyart, németül gondolkozom és számolok fejben, de az ilyen zajnak hallgatott bármit (podcastaket, vagy igazi beszélgetésfoszlányokat tömegközlekedésen, kávézóban) kb öt percig értek, utána vagy arra figyelek aktívan és tudatosan, vagy teljesen kiesik.
2021. márc. 20. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!