Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyek a fonetikus nyelvek?...

Melyek a fonetikus nyelvek? milyen nyelvet tanuljak ha az egyszerű kiejtést kedvelem?

Figyelt kérdés

németet és angolt tanultam, németet jobban kedvelem, mert logikusnak mondanám és számomra könnyebb a kiejtése.

Szeretnék még valamilyen nyelvet tanulni ami ilyesmi. (gondoltam spanyolra, olaszra)

francia és holland nagyon tetszik, de úgy hallottam, hogy ezek nehezebbek



2021. márc. 21. 15:01
 1/10 anonim ***** válasza:
28%

Német és angol után a holland fél év alatt megtanulható. A spanyol és az olasz is könnyű nyelvek, mondjuk én tizensok év latin tanulás után már nem mezei halandónak számítok ezen a területen, lehet hogy nehezek.


És bár lehúztam 5 évet nyelvszakon, ötletem sincs, mit értesz fonetikus nyelv alatt. De ez lehet, hogy az én oktatásom hiányossága.

2021. márc. 21. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
42%

Szerintem itt a hang alapú beszédre gondolt a kérdező😅 pl ázsiai nyelvek nagy része.


Német "alapú" nyelvek pl holland egyszerűbb lehet. A francia nekem nem tűnik egyszerűnek. (legalábbis a számok😂)

2021. márc. 21. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem úgy érti a fonetikust, hogy a szavak hangalakja és írásképe között szoros a kapcsolat, tehát egy ismeretlen, leírt szó kiejtése egyértelmű (pl. német, spanyol), és nem olyan esetleges, mint pl. az angol.

Persze, attól hogy egy nyelv írása (közel) fonetikus, még a kiejtése nem biztos, hogy egyszerű, hiszen bőven lehetnek benne olyan beszédhangok, melyek a magyarban ismeretlenek (pl. német R, spanyol B/D/G magánhangzók között, olasz GL).

2021. márc. 21. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
20%
Mit ertesz fonetikus nyelv alatt? Ilyen nincs.
2021. márc. 22. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%

3: egy francia szó kiejetése is teljesen egyértelmű, ha ismeri az ember a kiejtési szabályokat. Mégsem úgy írjuk, ahogy mondjuk.


De azért kösz a lepontozást.


1

2021. márc. 22. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
77%
5: Én nem pontoztam le senkit, és a franciáról (meg még sok más nyelvről) sem írtam semmit, függetlenül attól, hogy tisztában vagyok azzal, amit írtál a róla.
2021. márc. 22. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
77%
Csak arra utaltam a francia példával, hogy a kérdést nem lehet értelmezni.
2021. márc. 22. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
63%
Én megértettem,mire gondol a kérdezô, megha hivatalosan ilyen fogalom nem is létezik. Saját tapasztalat alapjàn az orosz, olasz nyelveket ajanlom, esetleg a németet. Angolt vagy franciát semmiképp.
2021. ápr. 22. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
66%

8: Hát, azért az orosz-olasz-német hármas is megéri a pénzét. Az oroszban nehéz eldönteni, hogy pl. az о betű milyen hangot jelöl, pl. оно [áno].

Az olaszban sem mindig tudod eldönteni egy szó kiejtést, pl. ha azt látod: leggere, nem tudod, hogy melyik szótagján van a hangsúly, mert az attól függ, hogy épp melléknév vagy főnévi igenév-e.

Németül meg szokni kell, hogy pl. a Bund és a bunt szó kiejtése egyaránt [bunt], vagy hogy a hoch és doch vagy a Weg és weg páros eltérő magánhangzót tartalmaz, vagy hogy a liebe és a lieber nem is az r-ben tér el egymástól, hanem a szóvégi magánhangzóban...

Szóval az ördög a részletekben rejzőtik. Egyszerű kiejtésű nyelv nincs, legfeljebb nehéz és kevésbé nehéz.

2021. ápr. 22. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

én olaszt tanulok, mindenképpen ajánlanám, van kb 5 kiejtési szabály, amik amúgy pofon egyszerűek, és utána a kiejtéssel sose lesz bajod. a hangsúly majd jön, nekem azt mondták, hogy az esetek 90%-ában az utolsó előtti magánhangzón van, kivétel persze itt is van, de nagyon kicsi számú.

az orosszal meggyűlik a bajom, ott be kéne seggelni, hogy hol a hangsúly, mert attól függ a kiejtés, nagyon gyökérül hanagzik, ha valaki rossz hangsúllyal, és emiatt rossz hangokkal ejt ki egy szót, így azt nem gondolom előnyösnek számodra.

2021. jún. 16. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!