Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mihez lehet felhasználni a...

Mihez lehet felhasználni a felsőfokú angol nyelvtudást?

Figyelt kérdés
Például meg lehet próbálkozni könyvek fordításával, vagy lehet angolul nézni a filmeket, esetleg dalok szövegeit értelmezni. De akinek nincs szüksége a munkájához, csak szorgalomból lenyelvizsgázott, az mit kezdjen vele?

#angol #felsőfokú angol nyelvtudás
2021. márc. 21. 15:04
 1/8 A kérdező kommentje:
Vagy jelentkezni szinkronstúdióba segíteni fordítani.
2021. márc. 21. 15:06
 2/8 A kérdező kommentje:
Azért kérdezem amúgy, mert én ebben a cipőben járok. Nincs különösebb motivációm, de még így is elég jól haladok a cél felé. Mikor elkezdtem, konkrétan azért kezdtem el, hogy a filmeket majd angolul tudjam nézni a különböző platformokon. Egyébként gyárban dolgozom.
2021. márc. 21. 15:11
 3/8 anonim ***** válasza:
79%
Olvasni - szórakozási céllal, művelődési céllal, ez már értelmetlen fogalom?
2021. márc. 21. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Számomra igen.
2021. márc. 21. 15:54
 5/8 anonim ***** válasza:
Tanulni lehet vele. Ha tudsz angolul akkor sokkal több információhoz férsz hozzá.
2021. márc. 21. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Rengeteg videókurzus csak angolul elérhető (udemy, khan academy stb)


Külföldön bárhol elboldogulsz angollal


Megkapod majd a diplomádat, hiszen ahhoz kötelező a nyelvvizsga


Fordítani nem fogsz, legalábbis nem pénzért, mert ahhoz nem elég a nyelvvizsga, szakképesítés kell hozzá.

2021. márc. 21. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
53%

Vannak különféle munkák, például call center, oda nem kell mást is tanulni, de előny, ha van bölcsész diplomád. De akkor kell két másik nyelvből is középfokú, amit te nem feltétlenül akarsz.

Idegenvezetőknek fontos az angol, habár nem tudom, hogy mi lesz a következő években a turizmussal.

Tanulj meg néhány programnyelvet, keretrendszert, akkor beállhatsz programozónak.

2021. márc. 21. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Felsőfokú nyelvvizsgával max ócska lájkvadász oldalakra fordíthatsz cikkeket :) Próbálkozni lehet könyvek fordításával, de ahhoz egy nyelvvizsga szintnél 100x nagyobb szókincs és élőnyelvi tapasztalat kell, meg egy írói véna sem árt és egy fordítói szakvizsga.

Amit én kezdtem a felsőfokúmmal: soksoksok filmet néztem, végre nem kellett a szinkronra vagy feliratkészítőkre várnom. Megértettem a dalszövegeket :D Könyveket olvashattam, amik magyarul (még) nem jelentek meg. Kimentem külföldre élni/dolgozni és közben tovább gyarapodott az angolom, meg a pénztárcám. Hobbiból fordítgattam sorozatokat, megismertem egy csomó új kifejezést amit neked senki nem tanít meg az iskolában, megértettem dalszövegek/film szövegek mögöttes tartalmait. Kb kinyílt a világ, bármilyen (szak)cikket, tv műsort, információt könnyen megszerezhettem, megérthettem.

2021. márc. 23. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!