Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol nyelvtanuláshoz megfelel...

Angol nyelvtanuláshoz megfelelő könyvek, oldalak és szintfelméres?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Lenne egy problémám és pár kérdésem.

Régebben nyelvosztályban voltam, ami azt jelentette, hogy ugyebár fő tantárgy. Annyira nem szerettem az angolt, mert nem tudtam kellőképpen megérteni időben és ezért később nem is nagyon foglalkoztam vele, csak ami a 8-ra kellett (néha 9, nehezen 10 kihoztam). Elkerültem más iskolába és itt egyáltalán nem fektet a tanárnő hangsúlyt az angolra Rosszabb vagyok, mint valaha, ugyanis másfél éve még ismételni sem ismeteltetett semmit. Otthon próbáltam de nem kaptam még meg a nekem való módszert.

A kérdésem az lenne, hogy először is, milyen oldalon, hol tudnám ingyen felmérni (és persze megbízhatóan) hogy milyen szinten vagyok? Milyen oldalak, leckék, könyvek hasznosak szerintetek? Más milyen módszert ajánlotok? Milyen rendszerbe építsem bele amit át kell vegyek? Angol érettségire hogyan készülhetek fel (ez még elér kicsit)?

Mellékesen körülbelül egy olyan B1 szinten voltam régebb. Kimaxolva B2. Alapok megvoltak, csak nem használtam mostanában, szóval elfelejtettem.

Nagyon hátránynak érzem a jövőre tekintve, szeretnék fejlődni. Most vakáción leszek egy jó hónapig, szóval időm is lenne.

Válaszokat előre is köszönöm!



2021. márc. 25. 21:26
 1/7 anonim ***** válasza:
29%
Esetleg a Duolingo tud segíteni valamit
2021. márc. 25. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
37%
dulingot én is ajánlom
2021. márc. 25. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Azt igaz próbáltam, csak meguntam, mert előre mindig olyanokat kérdez amit tudok és nem tudom mikor jön az érdekesebb fele.
2021. márc. 26. 06:02
 4/7 Név: Petra;) válasza:
100%

Én Szalai Nóra: 5 perc angol honlapját ajánlom,én (ingyenesen) feliratkoztam a hírlevelére és ott mindig jönnek hasznos,témákra bontott angol szövegek, feladatok,magyarázattal is. Nekem sokat segített főleg szókincs terén.

A szintfelmérésre pedig,igaz hogy nyelvvizsga-szintfelmérő,de az euroexam honlapján,ha regisztrálsz és megcsinálod a myEuroexam fiókod(szintén ingyenes)ott a felkészülési programban van egy egész jó szintfelmérő.

2021. márc. 26. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Jaj, nagyon szépen köszönöm! Megcsinálom akkor a közeljövőben a szintfelmérőt. :D
2021. márc. 26. 14:41
 6/7 anonim ***** válasza:

Szerintem nagyon hasznos ez a youtube oldal: Learn english with tv series. Általában úgy néz ki egy videó felépítése, hogy vesznek egy adott filmet, énekest,azzal kapcsolatban bemutatnak egymás után 3 db klippet felirattal. A videó legvégén megismétlik a klippeket felirat nélkül. A legfontosabb a klippek között nyelvtanról, szavak jelentéséről, szlengről, kiejtési miértekről hallhatsz. Jó tanulást!

https://www.youtube.com/channel/UCKgpamMlm872zkGDcBJHYDg/vid..

2021. márc. 28. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Jaj, igen. Láttam pár videót tőlük. Koszonom szépen ! ^^
2021. márc. 29. 14:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!