Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen szintre lehet eljutni...

Milyen szintre lehet eljutni németből úgy, hogy nincs lehetőségem senkivel németül beszélni?

Figyelt kérdés
Átlagos képességű nyelvtanulónak tartom magam. Internetes tananyagokkal készülök, az egyik fizetős, magyar-német, videós magyarázatokkal, rengeteg feladattal. A másikat kiegészítésként csinálom mellette, ez ingyenes, nem magyar. Reklámozni nem akarok, de kb mindkettővel találkozott szerintem aki németül tanul mostanában. Beszélni legfeljebb magamban tudok hangosan. Tanárhoz nem tudok járni, mert kiszámíthatatlan a szabadidőm, így akkor tanulok amikor épp úgy sikerül. Hol munkaidőben 1-2 órát, hol otthon éjjel. B1 vagy esetleg B2 felejtős így? Írás, szövegértés megy, A2 szókincs, nyelvtan, hallás utáni szövegértés kb 90%-os jelenleg. Filmeket, sorozatot is szoktam nézni, magyarul majd ugyanazt németül felirat nélkül.

2021. márc. 27. 09:08
 1/2 anonim ***** válasza:
Próbáltál már belépni Face-en nyelvtanulós csoportokba? Ott mindig vannak emberek, akik beszélgetőtársat keresnek. Én ugyanezt csináltam franciából.
2021. márc. 30. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Benne vagyok több csoportban is, de legtöbben akik dumálnának hasonló szinten vannak, mint én. Ilyen erős A2, gyenge B1. Nem tudom segítene -e valamennyit ha ketten makognánk skypeon.
2021. márc. 31. 20:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!