Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nemet nyelvben hogy mukodik...

Nemet nyelvben hogy mukodik az, hogy egy mondat adott szavara helyezzuk a hangsulyt? Letezik ilyen egyaltalan, ugy mint magyarban?

Figyelt kérdés

Peldaul magyarul ki tudjuk fejezni azt , hogy nem ott all, itt ugye az “ott” szon van a hangsuly. Es steht nicht dort. De mi van akkor ha en azt akarom mondani nemetul hogy, nem AZERT all ott, mert... vagy peldaul nem AZERT van meg mindig ott, mert... A nemet nyelv eleg kotott, megvan a szorend, es nem tudom hogy ezt meg lehet e kvazi hackelni.

Elore is koszonom a valaszokat



#nyelv #Hatarozoszo
2021. márc. 27. 12:58
 1/4 anonim ***** válasza:
Tudod a szórendet variálni, pl.: Dort steht es nicht. "OTT nincsen".
2021. márc. 27. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen koszonom , ezzel tisztaban vagyok, viszont azt nem tudom, hogy ki tudom e ugy fejezni, hogy az indoklason legyen a hangsuly, tehat AZERT nincs ott , MERT.
2021. márc. 27. 13:48
 3/4 A kérdező kommentje:
Mert szamomra eleg butan hangzik az hogy, Deswegen steht es dort, weil... vagy ez lehetseges, ertheto?
2021. márc. 27. 13:49
 4/4 anonim ***** válasza:
Akkor már: Weil es heute zu kalt ist, bleiben wir zu Hause.
2021. márc. 27. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!