Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerencse, hogy a "legszimpláb...

Szerencse, hogy a "legszimplább" nyelv, az angol vált nemzetközivé?

Figyelt kérdés
Egyáltalán: Te is úgy véled, hogy nincs az angolhoz hasonlíthatóan "szimpla" nyelv? Magam nem tanulom túl könnyen (mégiscsak egy másik nyelv), de ezzel együtt is úgy gondolom, riasztó, hogy a többi nyelv, beleértve a magyart is, mennyivel nehezebb. Az angol esetében a kiejtést szokás emlegetni mint nehézséget, de lássuk be, van benne némi logika (pl. a franciához képest meg úgy egyáltalán) és mindenhonnan ömlik ránk az angol.

2021. márc. 28. 18:03
 1/8 anonim ***** válasza:
92%
Az angol nem a legszimplább, csak alacsony a belépési korlátja / kb. konyhanyelv szintig mindenki meg tudja tanulni. Így érthető, ha ő lett a világnyelv. Mint ahogyan a Python is csak azért lett a világ legnépszerűbb programozási nyelve, mert egy hello wordöt egy óvodás is meg tud írni benne. Ez fontos alapfeltétel a tömegsikerhez.
2021. márc. 28. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
66%
Ha szerinted az angol könnyű nyelv, nagyon alapszinten járhatsz benne.
2021. márc. 28. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
61%

Valahogy így, mint az első két hozzászóló.

De he haragudjunk Kérdezőre, emlékszem, 15 éves koromban én is tettem sommás, ámde nagyon hülye kijelentéseket, hiányos információk birtokában.

2021. márc. 28. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
93%
A Brit Birodalom tette világnyelvvé, és nem egyszerűbb, csak konyhanyelvi szinten. Azért ömlik ránk mindenhonnan, mert világnyelv. Ezért könnyebb megszeretni és megtanulni.
2021. márc. 28. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Könnyedén megértek több TED-előadást is, a középszint bőven megvolt (az egyik legjobb eredményem lett 10+ főből, 2. vagy 3. lehettem százalékban). Persze, igazán komolyan, nyelvtanilag tökéletesen ezt sem könnyű beszélni, ahogy erre utaltam is, minthogy egy nyelv sem könnyű. De mindenkinek megvan a véleménye, nyilván. Én csak örülök, ha a német se nehezebb, mert az angollal sokat kell még dolgoznom, ha a német TED-előadást is megértem, elégedett leszek a középszintemmel is :)
2021. márc. 28. 20:23
 6/8 A kérdező kommentje:
Mármint, ha belekezdek a németbe (mert szeretem az országot, adott városát).
2021. márc. 28. 20:24
 7/8 anonim ***** válasza:
Csinálj egy C2 tesztet.
2021. márc. 28. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Jó, hogy a franciát hoztad fel példának. Második nyelvként tanulom, és eddig az a véleményem, hogy szerintem nem sokkal nehezebb a kiejtése, csak mivel egy átlag ember sokkal kevesebbet találkozik vele, mint az angollal, így nehezebben szokik hozzá. De szerintem, ha valaki elkezd franciát tanulni, és foglalkozik vele eleget, akkor könnyen el tud jutni oda, hogy az új szavak kiejtése se okozzon gondot.
2021. márc. 28. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!