Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Érdemes a Goethe Institutnál...

Érdemes a Goethe Institutnál A1/A2-es német nyelvtanfolyamot elkezdeni?

Figyelt kérdés

A cél egy középfokú nyelvvizsga lenne, nem feltétlenül a Goethenél, mert ott úgy hallottam, elég nehéz.

Ha megvan az A szint, akkor B1 tanfolyam, majd B2 és a végén a nyelvvizsga.


Ez biztos baromira drága lenne így egyben, viszont sajnos jelenleg A szinten van a némettudásom vagy még ott se. Nagyon alap szavakat és nyelvtant tudok csak, korábban tanultam németet, de felfrissítéssel sem mennék sokra, ezért kellene átrágni a legelejétől az egészet.

Magántanár szerintem még drágább lenne.



2021. márc. 31. 14:42
 1/5 anonim ***** válasza:

Miért nem iratkozol be egyből B2-es tanfolyamra? Nem igazán értem miért akarsz először külön A és B1 szintűre menni. Vannak már olyan nyelvtanfolyamok amik a nulláról készítenek fel a B2-re.

Szerintem, ha jelzed, hogy B2-re akarsz eljutni a nulláról akkor a magas óraszám miatt még kedvezményeket is kaphatsz.

2021. márc. 31. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nem láttam olyat, hogy 0-ról B2-re, de jó lenne.

B2-re nem is jelentkezhetnék, mert előtte van nyelvi felmérő. Abból jelön nekik, hogy A1-en vagyok.

2021. márc. 31. 14:58
 3/5 A kérdező kommentje:
Lejön*
2021. márc. 31. 14:59
 4/5 anonim ***** válasza:

Én annak idején bementem az iskolába és elmondtam a tanáromnak, hogy B2-es szintet szeretnék elérni a némettel munkavállalás miatt. Onnantól meg jártam az órákra és ennyi.

Minek akarsz folyamatosan külön-külön szintenként beiratkozni azokra a szarokra? Nyelvvizsga meg igazándiból teljesen felesleges. A kutya nem fogja elkérni, ha megfelelően kommunikálsz.

2021. márc. 31. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Én is most tanulok németül, és a Geothe Insituthoz akartam menni, viszont azt vettem észre, hogy tavalyhoz képest több kurzusra szedtek szét 1-1 nyelvi szintet (lehet eddig is volt ilyen opció, az eddigi 6 hetes intenzív kurzus helyett találtam pl. A1.1, A1.2, A1.3 stb kurzusokat). Így ahogy számoltam, nulláról a B2-ig eljutni 6-800 ezer Ft-ba is kerülhet. Végül a Cosmopolitan nyelviskolába jelentkeztem, ahol minden 100 óra után kapsz ingyen 50 óra kommunikációs tréninget is ( ugyanúgy csoportos óra, zoom-on heti 3x2 órás alkalom). Nagyon meg vagyok elégedve a nyelvsulival, jól haladunk az anyaggal, a tanárunk is nagyon jó. Januártól le van akciózva az összes kurzus, és be is tudsz csatlakozni 1-1 kurzus felénél, ha épp 2 szint között vagy.
2021. ápr. 2. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!