Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Helyes-e ez a mondat angolul?

Helyes-e ez a mondat angolul?

Figyelt kérdés

Ez az épület, a világ egyik legszebb formai vívmánya.

"This building is one of the most beautiful formal achievements in the world."

A google fordító csinálta, és csak érdekelne, hogy helyes-e nyelvtanilag, vagy hogy kérdezzem stilisztikailag? Kellemes-e ez egy angol fülének?



2021. ápr. 2. 19:44
 1/3 anonim válasza:
helyes.
2021. ápr. 2. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Attol fugg, mit ertesz “formai” alatt.


shape, design, visual achievement, etc.


Szerintem google a “formal “-al mellenyult.

Achievement - s nelkul

2021. ápr. 3. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

This building is one of the most beautiful xyz achievements in the world.


A fenti mondat grammatikailag korrekt. (Az +s pedig kell, mivel többes számban áll a főnév... "egy a sok közül" szerkezet)


A "formal" az eredeti mondatban szerintem sem a legszerencsésebb. Én amikor bizonytalan vagyok egy szó kilétében, vagy hogy az beleillik-e egy mondatba, azt a jelentést hordozza-e, amit én elképzeltem neki, akkor leellenőrzöm a szinonimaszótárban, hogy milyen más szavakkal párosítják:


[link]


Én talán a structural vagy architectural jelzőket használnám..

This building is one of the most beautiful structural achievements in the world.


A struktúra, a szerkezet magában foglalja a formaiságot.

2021. ápr. 4. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!