Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Orosz vagy francia nyelvet...

Orosz vagy francia nyelvet tanuljak?

Figyelt kérdés

Angolul és németül tudok beszélni. Úgy érzem, lenne kapacitásom még egy nyelvre, és a fentiek közül választanék. Ez lenne az utolsó nyelv, amit képes lennék megtanulni és hosszú távon a tudásomat fenntartani olvasással, filmnézéssel, munkával stb.


Az IT szektor és a nukleáris technika határterületén fogok dolgozni (jelenleg tanulmányokat folytatok), és révén, hogy Francia- és Oroszország is nukleáris szempontból nem megkerülhető, kicsit fájó, hogy valamelyiket hátra kell hagynom.

Ki mibe vágna bele? Nem áll szándékomban sem Orosz- sem Franciországban dolgozni, a kérdés, hogy a magyar-német tengelyen (tehát elsősorban idehaza, de ha nem jön össze, akkor Németországban dolgoznék) melyiket lenne logikusabb tanulnom?



2021. ápr. 4. 19:42
A kérdező szavazást indított:
Francia nyelvet
Orosz nyelvet
Mindegy melyiket, mindkettő jó
Egyiket sem, inkább mást
41 szavazat
 1/3 anonim ***** válasza:
41%
IT miatt inkább oroszt, atomenergia miatt pedig mindkettő jó választás. Én oroszul beszélek, és ezt is választanám mindenképpen, hiszen a német tudásom sokat segített a nyelv elsajátításában. Itthon is és Németországban is az orosz szerintem meghatározóbb, úgyhogy a te helyedben az oroszt választanám.
2021. ápr. 4. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
32%
Én a németet angolt fejleszteném C2 szintre, de ha már mindenképpen harmadik nyelvet szeretnék tanulni, akkor szerintem én is az oroszt választanám.
2021. ápr. 4. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
70%
En azert az oroszt javaslom, mert orszagunk jelenleg nagyon nyalja a segguket es valoszinuleg jol fog meg jonni. Oroszorszag is egyre eroszakosabb, meg ugye nagyhatalom is, sosem tudhatod, mikor jon jol a nyelv. Olvastam egy konyvet, ahol meg akartak olni az illetot, de tudott kicsit oroszul es vegul ezert megkimeltek az eletet.
2021. máj. 17. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!