Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Unalom mentes angol tanulás?

Unalom mentes angol tanulás?

Figyelt kérdés

Eddig duolingoval tanultam de egyre értelmetlenebb 600x el ismételtett mindent de nyelvtan egyáltalán nem tanít új szavakat még néha..

Ti milyen módszerel tanultatok angolul? Közép szintű nyelvizsga a cél.

Az angol nyelvtant azon belül is a mondatok helyes össze rakását ige időket stb mennyi idő megtanulni? Ha ezek megvannak utána már csak a szó kincset kell fejleszteni igaz?


2021. ápr. 5. 13:05
 1/1 anonim válasza:

Én első sorban a szókincset fejleszteném, ugyanis anélkül hiába tanulod meg az igeidőket stb., ha nem fogod tudni használni őket.


Nem tudom mennyire költenél rá pénzt, de van egy nagyon jó nyelvtan könyv, ami összeszed minden fontos nyelvtant, ami szükséges középfokhoz.


Azt is ajánlom, hogy bontsd témakörökre a szavakat. Ha már vagy olyan szinten, hogy nagyjából megérted a külföldieket, akkor ajánlom a Tandem nevű alkalmazást, ahol anyanyelvűekkel tudsz beszélgetni, ők ki fognak javítani, ha valamiben hibázol, ezáltal rengeteget lehet tanulni.


Én ezt a könyvet használom, nekem nagyon bevált:


[link]

2021. ápr. 5. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!