Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mit tudnék tenni, hogy javuljo...

Mit tudnék tenni, hogy javuljon az angol tudásom?(többi lent/emelt érettségi)

Figyelt kérdés

Nem is tudom, hogy hogyan fogalmazzam meg a problémámat.


pl: Van egy emelt angol érettségi feladat > megcsinálom > ellenőrzéskor kiderül, hogy vannak benne hibák... Megértem, hogy miért pl A) a helyes válasz és nem B) de amikor írom nekem jónak tűnik a B)

*mind a szövegértésben/nyelvhelyesség feladatok részben van ez


hogyan lehetne ezen javítani? Sajnos konkrét példát nem tudok írni.


Most fogok menni emelt szintű angol érettségire, eddig megoldott érettségi feladatok alapján olyan 50-60% körülire megírnám az írásbelit, talán szóbelivel 65-75% lenne (remélhetőleg) de szeretném minél jobban megírni, mert a másik beszámítható tárgy elég alacsony %-ra sikeredett sajnos. Örülnék neki, ha egy 80% körül összejönne


Létezik valami "(online) felmérő teszt" amiből kiderülhetne, hogy mit kellene átvennem, hogy jobb legyen az angol nyelvtudásom?


Szereztem egy szuper angol nyelvtan könyvet, csinálom az emelt érettségi feladatokat, angolul nézek filmeket, de már nem tudom mit tudnék még tenni.


Bocsi a kis regényért, remélem valaki megérti, hogy mi a gondom és tud segíteni.



2021. ápr. 6. 13:39
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Így látatlanban azt tudnám javasolni, hogy mindegyik feladattípust gyakorold be jól. Keress olyan oldalakat, amik a feladatok végén vagy kiértékelik a munkád, vagy elérhető a megoldása.

Nekem anno a szövegértés volt a mumus (😅), így olyan oldalakat, feladatokat kerestem, amik ezt gyakoroltatják és szerencsére bevált. Több időt fektettem bele és megtérült.

2021. ápr. 6. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha azt sem tudod, hogy milyen tárgykörben hibáztál, hát, akkor az alapozásod lyukas - tanulj angolt. A legközelebbi ilyen, rosszul megoldott feladatot másold be ide, és kérdezd meg, ez milyen témakör, és azt nézd át. Ha meg tudod, milyen fejezetben hibáztál, akkor azt is tudod, hogy miben kell erősítened magadat.
2021. ápr. 6. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Angolnet.hu oldalon vannak gyakorló feladatok, én ott gyakorlok emelt angolra.

Nálam a nyelvhelyesség a mumus, főleg az, amikor magadtól kell kitalálni a hiányzó szavakat. De ezt az említett oldalon gyakorolhatod

2021. ápr. 6. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!