Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Kinek milyen angol nyelvtanulá...

Kinek milyen angol nyelvtanulási módszer vált be?

Figyelt kérdés

Számos oldalt néztem már (pl.: 5 perc angol, gyakorlatias angol...) Szeretnék angol nyelvvizsgát tenni de teljesen tanácstalan vagyok, hogy 10 év után újra, hogyan álljak neki nyelvet tanulni.

Néztem nyelviskolákat is. Valahogy a személyes, kiscsoportos (6-12 fős) tanfolyamok tetszenek. Ezekre szeretnék pluszban rásegíteni. Nézegettem az 5 perc angol magazinokat, nem tudom az mennyire hasznos. Illetve a gyakorlatias angol könyvet. Valakinek van valamelyikkel tapasztalata? Vagy bármi jó kis angol könyvet tud-e ajánlani?



2021. ápr. 7. 21:12
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Képregényt olvasok és fordítom a szavakat. Mikor nyeregben érzem magam és sok angol szóval felszívom az agyamat, akkor leülök angol szinkronnal és angol felirattal sorozatot nézni. Valami gyogyi sorozatot, mondjuk Agymenőket. Így hallom a kiejtésüket is több szájból. Hasznos.


De szeretek közben Xeropanozni, randis játékokkal játszani, fanficiket olvasni, recepteket olvasni és nézni, rajz témában olvasgatni.


Nekem az sose ment, hogy leüljek tanulni. Űzöm a hobbimat, kergetem az érdeklődési körömet, csak angol nyelven. 🤷‍♀️

2021. ápr. 7. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
magantanar + filmek/sorozatok nezese kizarolag eredeti nyelven (eloszor magyar felirattal, aztan angol, vegul mar az sem) + angol nyelvu radio hallgatasa
2021. ápr. 7. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
50%
Az első válaszoló nagyon jó tippeket adott én még annyival kiegészíteném, hogy mellé nyelvtani feladatokat csinálj. Neten letölthetsz feladat lapokat különböző nyelvtani anyaggal és megfejtéssel
2021. ápr. 7. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!