Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Az angol házimhoz kéne segítsé...

Az angol házimhoz kéne segítség (present perfect, pasz simple)Tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

Légyszi aki tudja, hogy hogyan kell megoldani vagy a megoldást tudja akk segítsen.

Present Perfect or Past Simple:

(1.you/ever/dream) of being a pop or rock star? Britney Spears was only nine years old when she

(2.appear) on a Star Search TV show, and eighteen when her first album (3.come) out. Since then she

(4.publish) several albums and (5.sell) over 85 million records worldwide. However, her private life was a

mess. In 2004, she (6.get) married and divorced twice, (7.have) alcohol and drugs addiction, and many other

personal problems that same year.



2021. ápr. 8. 16:25
 1/6 A kérdező kommentje:
*Past simple, elírtam
2021. ápr. 8. 16:26
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem igazán értem a problémád. Tudod mi a különbség a két igeidő közt?

Jobb lenne ha megtanulnád, mert később nagyon rosszul jársz majd.


Általában elmondható, hogy ahol kronológiai sorrendben mesélnek valami történéseket, ott past simplet kell használni.

Így itt csak a legelső lesz present perfect, de sajnos nem tudom olyan jól elmagyarázni, hogy miért. Már nem emlékszem az angoltanárom mondókájára ezt illetően. :(

2021. ápr. 8. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

1: az ever elárulja, hogy itt Pr. Perfect kell

2, 3: a when elárulja, hogy itt Past Simple kell

4, 5: a since elárulja, hogy itt Pr. Perfect kell

6, 7: az In 2007 elárulja, hogy itt Past Simple kell

2021. ápr. 8. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
#1 vagyok. Bocsi, hülyeséget írtam. Ez egyben egy tanulság neked is, hogy mindig olvasd el a szöveget egészében. Én nem láttam, hogy úgy mondat kezdődik a since szóval az elején, ezért azt hittem a válaszomban leírt helyzet áll fenn. A kettes tökéletesen jól írja.
2021. ápr. 8. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Mármint a hármas.
2021. ápr. 8. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Szóval hogy én voltam a kettes na.
2021. ápr. 8. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!