Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Megéri japánul megtanulni...

Megéri japánul megtanulni hobbiként?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretem a nyelvet.

Animékben, japán reality műsorokban, sorozatokban szoktam nagyon figyelni és nagyon kellemes hangzása van.

Nagy álmom egyike, hogy egyszer kiutazok Japánba.

Szeretnék megtanulni még egy nyelvet az angolon kívül hobbi szinten vagy társalgás szinten is.

Nem az anime meg ezek miatt...hanem mert kifejezetten érdekel maga a nyelv, az írás, a kiejtés stb.

Teljesen más a kultúra is, szokások, etikettek ezeket is mind tanulni szeretném.

És szeretnék japánul olvasni is japán betűket megérteni.

Néhány szót, mondatot megértek valamennyire de többet szeretnék japánul kb mint ahogy most felső fokon tudok már angolul.

Mennyi idő lehet ilyen szinten japánul megtanulni kommunikálni, megérteni másokat, olvasni írásjeleket?

Hol lehet profin japánul tanulni és nem gond ha hobbiként tanul az ember?

Nem vagyok türelmetlen, sőt tudom sok idő lesz, de úgy kb. gondolom.



2021. ápr. 10. 04:24
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem igen. Ha pedig célod is van vele, az annál jobb. Viszont egy szint után már mindenképpen kell tanár.
2021. ápr. 10. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én megtanultam egyedül, semmilyen hátrányom nem származott még belőle, de nekem céljaim vannak vele, szóval nekem megéri. Ha amúgy is keresel egy hobbit, amit szabadidődben csinálgathatsz, akkor szerintem megéri, nem kell először véresen komolyan venni, napi 20 perccel kezdd, aztán látni fogod, hogy tetszik, nem tetszik.

Szerintem kb. 4-5 év az a szint, hogy megérts majdnem mindent, de az, hogy tökéletesen anyanyelvi szinten tudj, az jóval több idő, nyelvtanulásnál nincs is igazából végpont, mert mindig lesznek új szavak, dolgok, amik újak.

Konklúzió: ha keresel egy produktív hobbit, nem számít mennyi idő alatt jutsz el egy bizonyos szintre, tudod élvezni za apró örömöket, akkor megéri hobbiként

Ha viszont céljaid vannak vele, ezzel szeretnél dolgozni, netalán japánban élni, akkor is szerintem meg lehet egyedül is tanulni, de akkor szigorúbban kell fognod magad

Egyébként ez a megéri, nem éri meg kissé szubjektív, egyből stabil munkád úgy sem lesz vele, tanítani próbálkozhatsz, de pár év múlva még nem leszel olyan magas szinten, stb.

2021. ápr. 10. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Hobbi lesz, ugye? Akkor megéri.
2021. ápr. 10. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
24%
A kínai jobb befektetés, pár év és kelleni fog.
2021. ápr. 19. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
20%
A kínai ugatás túlértékelt. Amelyik ér valamit, az tud angolul.
2021. ápr. 22. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
21%

Pár év és elárasztanak minket a kínaiak, hála viktoréknak.

Aki kínaiul tud előnyben lesz.

2021. ápr. 22. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
78%

6:

Dehogy lesz előnyben. Kínai magasbeosztásúak csak angol tolmáccsal beszélnek veled. Hiába tudsz te mandarinul, akkor is angol tolmácsot fog vitetni magával.

2021. máj. 13. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
28%
Igen megéri. Volt olyan Amerikai film ahol a férfiak japánul beszéltek, és nem volt leszikronizálva magyarba, de még felírat sem volt.
2021. máj. 21. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!