Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » 3 hét alatt fel lehet készülni...

3 hét alatt fel lehet készülni egy angol középfokú érettségire?

Figyelt kérdés

Az egyik haverom jár egy angol magántanárhoz, mert májusban itt az érettségi, és muszáj lenne valahogy felkészülnie. Mondtam neki, hogy nem túl okos dolog pár héttel a vizsga előtt keresni tanárt, én legalább egy évvel kezdés előtt elkezdtem volna. Az a probléma, hogy neki nagyon hiányos még az alaptudása is. Egy létigés mondatot nem rak össze hibátlanul, vagy egy "like"-os mondatot. Nem tud hibátlanul bemutatkozni sem. Van rá esély, hogy le tud érettségizni vagy borítékolva van a bukás? Tudom, hogy hülye kérdés, de kíváncsi vagyok, ha nektek lenne olyan ember, aki ilyen feltételekkel ennyi időn belül érettségizne, mit mondanátok neki. (Ilyen alaptudással szerintem a pótérettségi sem menne Október környékén)


A válaszokat előre is köszönöm!



2021. ápr. 11. 07:46
 1/4 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem fel lehet. Gondolom a több évig tanult/tanították előtte angolul, tehát valahol jó mélyen megvan a tudása a hozzá, csak valahogy felszínre kéne hozni azt.
2021. ápr. 11. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
75%
Jól írja az első. Akkor van esélye, ha csak fel kell eleveníteni a tudást. Ha én most megpróbálnék angolul beszélni, csak makognék, de két-három óra beszélgetés alatt bele tudnék jönni úgy, hogy utána jó jegyet kapjak az érettségin.
2021. ápr. 11. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
én is sokszor elcseszem az alapmondatokat stb, nem is vagyok túl jó. de egy középszintű érettségi simán hozható. szerintem a tanár sem angolul akarja megtanítani, hanem érettségizni. van különbség! típusfeladatokat könnyebb begyakorolni.
2021. ápr. 11. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2021. ápr. 24. 05:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!