Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Az emelt angol érettségin,...

Az emelt angol érettségin, így hogy eltörölték a szóbelit, meg fogják adni ennek ellenére a nyelvvizsgát (60% felett)?

Figyelt kérdés
Aki tud valamit, kérem válaszoljon :)

2021. ápr. 11. 10:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
42%
Igen, megadják.
2021. ápr. 11. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Tehát akkor szóbeli nélkül is komplex nyelvvizsga szerezhető?
2021. ápr. 11. 10:36
 3/12 anonim ***** válasza:
82%

Nem, a nyelvvizsga minősítésért kell szóbelizni, kivételként ilyen vizsga szervezhető.


[link]

2021. ápr. 11. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
57%

Nem adják meg, benne van a kivételek között, most néztem meg a közlönyben.

Emelt érettséginek beszámít szóbeli nélkül is. De ha valaki 60% felett komplex nyelvvizsgának be akarja számítani, akkor kell szóbelizni.

2021. ápr. 11. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Most már nem tudok kiigazodni. Sokan azt mondják (egy másik hasonló kérdésben adott válaszban is), hogy akkor kell szóbeli, ha az igazgató úgy dönt. Meg a közlönyben is ami van, az se értelmezhető igazán. Ilyen is van hogy meg kell adni, meg hogy meg kell (vagy lehet, nem tudom) szervezni. Akkor most mi van pontosan? 😂
2021. ápr. 11. 11:24
 6/12 A kérdező kommentje:
3-as amit linkeltél, abban ez van: “Nem változik a szabály, miszerint teljesértékű lesz minden vizsga a szóbeli nélkül is - ez vonatkozik az idegen nyelvű vizsgákra is, így az adott érettségikért 2021-ben is jár majd a nyelvvizsga.” Meg ilyen is: Továbbá, ha a vizsgázó az igazgató döntése alapján a vizsgaszabályzatban leírtak alapján az emelt szintű vizsgájával szóbeli típusú nyelvvizsga-egyenértékűséget kíván szerezni akkor meg kell szervezni. Szerintem itt ellentmondás van, ezért nem tudom értelmezni a helyzetet.
2021. ápr. 11. 11:29
 7/12 anonim ***** válasza:
52%

#6: A 4-es vagyok. Az első idézet csak a cikkben szerepel. Teljesen mindegy, mit írnak a cikkben, ahogy az is, mit mondanak az államtitkárok, vagy maga Orbán...

Az számít, az a hivatalos, ami a Magyar Közlönyben megjelenik. És ott, a 2. paragrafus d pontjában az van, ha szóbeli nyelvvizsgaként el akarod ismertetni, akkor kell szóbeli. Sehol nem szerepel, hogy nem kellene.

2021. ápr. 11. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Közben leesett: nem idegennyelvi, hanem idegen nyelvű vizsgákat említ a cikk. Nem ugyanaz. Idegen nyelvű vizsga az, amikor kéttannyelvű gimnáziumban egy adott tárgyból idegen nyelven érettségizel. Ilyenkor egyrészt kell célnyelvből vizsga (itt továbbra is kell a szóbeli), illetve két másik tárgyból az adott nyelven tesznek érettségit. Erre felsőfokú nyelvvizsgát kapnak.

És ezt kapják meg az erre a két tárgyra vonatkozó szóbeli nélkül.

2021. ápr. 11. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Megadják a nyelvvizsgát szóbeli nélkül, megtudtam. Köszönöm a segítséget!
2021. ápr. 13. 14:46
 10/12 anonim ***** válasza:
Ez hogy működik egyébként? Leteszel egy 61% érettségit és kapsz egy nyelvvizsga bizit mellé?
2021. ápr. 14. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!